Bouře Karmen vtrhla do Česka. Přinesla vichr, déšť, ale i teplo

České hory zažívají silné nápory větru. Na většině území prší, ale na polovinu listopadu je relativně teplo.

Severními horami se prohnal silný vítr. Foukat bude celý pátek a s větrem musíme počítat i celý víkend. Jenže tlaková níže, která vichr způsobuje přinese i velmi teplý vzduch. Teplotní rekordy se ta budou otřásat v základech! Blížící se víkend má být poslední vzpourou podzimu proti nastupující zimě. Meteorologové čekají teploty až k 18 stupňům!


Ještě v pátek musíme ale počítat se silným větrem, který může dosáhnout až síly orkánu! Jeho sílu meteroologvé odhadují až na 140 km/h!

 

V ohrožení jsou dokonce mnoho let staré teplotní rekordy. Ten sobotní je z roku 1866 a má hodnotu 14,6 stupně. Nedělní zase z roku 1926 s maximální teplotou 15,6 stupně. Právě o víkendu čekáme totiž teploty, které ty rekordní budou přinejmenším atakovat. Čtrnáct stupňů nad nulou by totiž rozhodně neměla být žádná výjimka.

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Milovníci teplého počasí mají poslední možnost užít si alespoň trochu teplého počasí. Po prosluněném víkendu začne totiž znovu útočit zima a už neskončí.

 

S blížícím se koncem listopadu budou teploty klesat a v posledním listopadovém týdnu je dokonce doprovodí mohutné sněžení v celé republice. Sněžit by nemělo jen na horách, ale také v nižších polohách. Od 21. do 30. listopadu by mělo být oblačno až polojasno. Většinou budou sněhové přeháňky, které se však v nížinách mohou přechodně změnit na smíšené nebo dešťové.

 

Teploty kolem nuly, které budou v tomto období panovat umožní umělé zasněžování v horských lyžařských střediscích. Je tak velmi pravděpodobné, že už na začátku prosince bude možné v některých z nich lyžovat!

TN.cz