VELKÁ PŘEDPOVĚĎ

MAPY: Podívejte se, kde bude o víkendu nejvíce pršet

Prodloužený víkend bude ve znamení zamračené oblohy. Nenechte si tím však volno zkazit a těšte se, slunce se na oblohu ještě vrátí, a to začátkem října.

O prodlouženém vikendu nás neminou déšť a přeháňky.

 

Předpověď na pátek:
Bude oblačno, přechodně až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Převážně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.


Srážky se budou vyskytovat zejména v horských oblastech – na Šumavě, v Krušných, Jizerských horách a v Krkonoších. Srážkové úhrny se zastaví do 3 mm.

 

Předpověď na sobotu:
Čeká nás opět převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 15 až 19 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.


Pršet bude zejména v Jihomoravském, Zlínském, Jihočeském kraji a na Vysočině. 

Předpověď na neděli:
V neděli oblačno až polojasno, místy přeháňky. Postupně ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční
teploty 10 až 5 °C, uprostřed období místy až 3 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 13 až 18 °C.


V neděli čekejte přeháňky zejména v Olomouckém kraji.


 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Výhled na říjen:

Říjnové počasí vypadá podle meteorologů nadějněji. „Zatím to vypadá, že první říjnová dekáda, od 1.-10.10., bude převážně ve znamení slunečné oblohy, pouze při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle vyskytnou přeháňky. Po ránu musíme počítat s mlhami nebo nízkou oblačností. Zpočátku období budou odpolední teploty stoupat až k 22 °C, postupně do 18 °C. Rána budou studená, v minimech naměříme 8 až 3 °C s četnými přízemními mrazíky“ uvedla pro TN.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.
 

Ve druhé říjnové dekádě by potom mělo být zpočátku převážně polojasno, pouze ojediněle s přeháňkami. V druhé polovině období se očekává převážně oblačno, místy občasný déšť. Po ránu a v dopoledních hodinách místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 1 °C. Denní teploty zpočátku období 12 až 17 °C, postupně 8 až 13 °C.
 

hel TN.cz