jak bude?

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: Vrátí se ještě zima? O víkendu se zase oteplí, mrazy zatím nečekejte

Je sice začátek ledna a zima je v plném proudu, počasí tomu ale příliš neodpovídá. Nešťastní jsou vlekaři, kteří nemají dostatek sněhu na provoz a logicky také i lyžaři, kteří nemají na čem sjezdovat. A v nejbližších dnech se to podle meteoroložky Dagmar Honsové nezmění.

"Teplotně nadprůměrné dny budou pokračovat i nadále - o víkendu se bude rtuť teploměru šplhat až k 10 °C. Na ochlazení a sněžení i v nížinách to v nejbližších 14 dnech nevypadá," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Předpověď na víkend

 

V sobotu bude zataženo až oblačno, večer od jihozápadu místy déšť. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě území a na horách čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na hřebenech hor až 25 m/s.

 

V neděli bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 6 až 10 °C. Jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, nárazy 20 m/s, na hřebenech hor 25 m/s.

 

 

Týden od 6. ledna

 

V pondělí bude zataženo až oblačno, ojediněle slabý déšť. Noční teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 6 až 10 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

V úterý bude převážně oblačno, občas přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Jihovýchodní vítr do 4 m/s.

 

Ve středu bude oblačno až polojasno, občas přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 5 m/s.

 

Víkend od 10. ledna

 

V pátek bude polojasno až oblačno. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 5 m/s.

 

V sobotu bude oblačno až polojasno. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

 

 

V neděli bude oblačno, občas déšť. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejúžasnější čepice na zimu: Tuhle pecku musíte mít!

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

Dagmar Honsová tn.cz / hru