Už jsou venku

Velký den! V pražské ZOO byla představena mláďata žiraf

ZOO slaví! Dvě nová žirafí mláďata se dnes představila návštěvníkům pražské zoologické zahrady. Ve vnitřní expozici Afrického domu se pomalu seznamovala nejen s návštěvníky, ale také se zbytkem žirafího stáda. Obě mláďata se v zoo narodila během posledních 14 dnů.

Sotva vykoukla na svět, už vážila i měřili tolik, jako dospělý člověk. To platí o obou nejnovějších přírůstcích pražské žirafí rodiny. Malá Amálka i o týden starší sameček si až do pondělního poledne užívali klidu se svými mámami. Pak je chovatelé vypustili do vnitřní expozice.
 

"První šla žirafí máma Amálie s Eliškou, té se docela chtělo. Pak šla Nora s malým samečkem a tomu se teda nechtělo. Nevěděl kudy má jít, protože máma mu utekla," řekla o vypuštění chovatelka Kateřina Pechrová.
 

Nakonec se sameček přestal bát a vyrazil do nových prostor. O pár chvil později už obě mláďata trénovala cval a také odhad brzdné dráhy. Jen ostatní žirafy Amálku i malého samečka, jehož křtiny se chystají v nejbližších týdnech, občas trochu zlobily.
 

 

"Ze začátku to sice vypadalo, že si jich ostatní žirafy ani nevšimly těch dvou malých prcků, protože měly v korytě připravené krmení. Až po chvilce zaregistrovaly, že tam mají něco nového," dodává chovatelka.
 

Jediný, s kým se dnes ještě obě mláďata nepotkají, je jejich otec. Samec Johan má totiž oddělený box. Již v úterý ale vyrazí kompletní stádo do velkého venkovního výběhu.

bru, Zuzana Štíchová TN.cz