nejtěžší práce

VELKÝ PŘEHLED: Které zaměstnání je nejnáročnější? Víme to!

Horníci (ilustrační foto)
Zdroj: isifa.com
Horníci (ilustrační foto)

Stěžujete si v práci, že je váš "džob" hrozná dřina? A chcete vědět, které zaměstnání je opravdu nejtěžší? Podívejte se na seznam zaměstnání, ve kterých člověk spálí nejvíce kalorií.

Fyzická náročnost práce se dělí na tři stupně: nízký, střední a vysoký. Nízký stupeň představuje manažery, supervizory, analytiky, asistentky nebo sekretářky.
 

Střední stupeň zahrnuje zaměstnání mezi něž patří: technici, inspektoři, učitelky či lékařky. Nejtěžší práci pak prý mají horníci, zedníci a betonáři, dělníci či řidiči kamiónů.
 


Jedním z fyzicky nejnáročnějších zaměstnáním je horničina. Silní muži, kteří celý den dolují uhlí v hlubinných dolech, opravdu ví, co je to těžká práce. Navíc v dolech inhalují uhelný prach.
 


Podívejte se na energetickou tabulku vydané práce. Obsahuje údaje o tom, jaká je náročnost dané aktivity za jednu hodinu činnosti na jeden kilogram váhy. Čím více vážíte, tím více energie při fyzické aktivitě spotřebujete.

 

 

Ženy se zase nejvíce nadřou jako pošťačky. Kromě toho, že nachodí kilometry ve svém rajonu, musí se ještě tahat s těžkými břemeny.

 

 

tn.cz / bru