čísla o nás

PRŮZKUM O SEXU: Čtěte, kdo předstírá orgasmus a jak dlouho nám trvá sex!

Téma:

Každý pátý muž v České republice alespoň jednou v životě předstíral orgasmus. To není výmysl, ale výsledek průzkumu sexuologů. Ti také zjistili, že Češi začínají se sexuálním životem stále dřív, ale na druhou stranu k sexu přistupují mnohem zodpovědněji než jejich rodiče.

Před dvaceti lety přicházely dívky o věneček až ve chvíli, kdy dosáhly plnoletosti. Dnes si své poprvé zažijí většinou už v sedmnácti. "Víme, že sexuální život zahajují o něco dříve než generace před nimi," okomentoval výzkum sexuolog Jaroslav Zveřina.
 

Naopak věk, kdy chlapec stane mužem, se téměř nemění. Co se ale změnilo, je prostředí. Dříve si "to poprvé" užila skoro polovina všech mladých v přírodě. Dnes už jde ale asi romantika stranou a mladé páry si stále častěji vybírají třeba auto.
 

Češi si sex užívají v průměru dvakrát týdně a milování i s předehrou trvá nejčastěji půl hodiny. Dobrou zprávou pro dámy a vlastně i pány je, že si ženy stále častěji užívají orgasmu a to díky osvětě. Na druhou stranu každý pátý muž sexuologům přiznal, že alespoň jednou v životě musel vyvrcholení předstírat. Jak - to už ale vědci nezkoumali.
 

 

Podle výzkumu mají čeští muži v průměru deset sexuálních partnerek za život. Ženy pouze šest partnerů. Jak si ale odborníci vysvětlují tak velký rozdíl mezi oběma čísly? "Muži mají spíše tendenci nadhodnocovat. Muž, který má hodně partnerek, je společensky více ohodnocen. Zatímco ženy, které mají hodně partnerů, nejsou natolik společensky považovány," domnívá se sexuolog Petr Weiss.
 

V milování ale nezabrání nikomu ani to, že zrovna nemá partnera. Díky autoerotice si vystačí totiž sám - český muž asi dvakrát častěji než žena, vychází z průzkumu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Komik má sex, s kým chce! Jak to dělá? Máme VIDEONÁVOD

Video: Jak by to vypadalo, kdyby měly ženy erekci

Související témata:
tn.cz / gar