Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

samosběry

PŘEHLED PO KRAJÍCH: Tady si už teď můžete nasbírat čerstvé jahody

Zdroj: TV Nova

Sezona jahod je tady. Kde seženete tu pravou českou lahodnou jahodu? Jeďte raději rovnou k pěstitelům, kde si je můžete dokonce sami natrhat. Nejen, že ušetříte, ale může to být i dobrá zábava pro celou rodinu. Nezapomeňte si s sebou vzít nádoby, do kterých budete sbírat. V supermarketech jsou v drtivé většině jahody ze Španělska, na trzích vám zase nejspíš prodají jahody z Polska.

Počasí v posledních dnech pěstitelům sice moc nepřeje, i tak ale už na mnoha jahodových plantážích najdete velmi pěkné kousky. Úrodu jahod více než současné deště ohrozily ještě ranní mrazíky v první polovině května.


"I tak by ale českých jahod mělo být na trhu dostatek," řekl ČTK Stanislav Štrympl z rodinné farmy Zahrada Svádov v Ústí nad Labem.
 


Kunratice, ing. Václav Jakoubek
Prodej jahod začal 30. Května
Cena prvních jahod je 72 Kč/kg. Jahody se na začátku sezóny budou prodávat v omezeném množství.

Samosběr začne podle zrání jahod. Plánován je na 10. června. Při vstupu na pole se skládá záloha 100 Kč za každou dospělou osobu. Pro zájemce o samosběr je vhodnější si aktuální informace o samosběrech předem ověřit na tel. 241 932 232.


Ing. Václav Macháček, K Šeberáku, areál Růžové školky
Prodej jahod začne okolo 3. 6. 2014 a cena prvních jahod je 72 Kč/kg.Vraňany, jahodárna Hanč
První samosběr začal v pátek 30. 5. od 7-18h. Cena jahod, když si je nasbíráte sami je 40 Kč/kg. Další termíny samosběrů budou podle úrody. Doporučujeme si předem termíny samosběrů ověřit na telefonu 315 691 988. Také prodej jahod je v plném proudu. Zakoupit si je můžete denně od 7-20 hodin. Cena natrhaných jahod je 65 Kč/kg.


Rataje nad Sázavou

Prodej jahod probíhá formou samosběru, ke koupi jsou i jahody předem natrhané. Větší množství natrhaných jahod je třeba předem telefonicky domluvit na čísle 605 586 323. Samosběr začíná v červnu a trvá asi 4 týdny. Cena samosběru je 40 Kč/kg. Natrhané jahody si můžete koupit za 55 Kč/kg.


Starý Kolín
Samosběr jahod probíhá od 30. května každý den od 7 - 20 hodin, dle počasí. Na tel. 321 764 141 si samosběr raději vždy ověřte. Natrhat si můžete odrůdy Elsanta a Honeyoe, cena při samosběru je 30 Kč/kg. Zakoupit si můžete i natrhané jahody a to za 50 Kč/kg.

 


Jahody Horoměřice

Samosběr není možný. Prodej jahod začne v pondělí 2. Července. Plánovaná cena prvních jahod je 70Kč/kg.Jahodárna Kříž
Samosběr začne, až bude více jahod. Předpokládaný termín je okolo 10. Června. Cena ještě není stanovena. Prodej jahod probíhá každý den od 7 - 18 hodin až do vyprodání. Cena prvních sladkých, velkých jahod je 90Kč/kg. Později v sezoně bude cena nižší.


Klatovy, zahradnictví U Růženky
Tradiční samosběr jahod u silnice Klatovy – Nýrsko, bude probíhat v měsících červen a červenec. Provozní doba se operativně mění podle množství zralých jahod a počasí.
Vzhledem ke studenému počasí samosběr ani prodej jahod ještě nezačal. Pro informace k provozní době volejte 604 978 604.


Štěnovice, Jahodárna Jiří Moravec

Samosběr jahod je možný denně od 8-18h. Cena samosběru je 45Kč/kg. Sběr jahod probíhá v červnu, přičemž začátek a konec sklizně může ovlivnit počasí. Pokud si chcete jahody natrhat, vyžádejte si raději informace předem na tel. 602 384941. Čerstvě natrhané jahody, si můžete během června také koupit. Cena je 55 Kč/kg. Jahody k prodeji je dobré objednat předem.

 Farma Lotouš
Sklizeň jahod probíhá celý červen. Na farmě není možný samosběr. Prodej začíná 2. června, cena prvních jahod je 90Kč/kg, později bude cena nižší a to kolem 65 Kč/kg.
Jahody můžete koupit přímo na farmě.Šabina u Sokolova, RE-ZA SOKOLOV, spol. s r. o
Jahodová plantáž je před obcí Šabina, při příjezdu od Sokolova po pravé straně. Před návštěvou je dobré si ověřit termín na tel.: 352 467 534.Jahodára Dolní Pěna u Jindřichova Hradce
Samosběr a prodej začne okolo 10. června. Cenu jahod nám prodejce zatím neuvedl.


Bavorov
Pole najdete u silnice z Bavorova směrem na Písek. Samosběr začíná příští týden od 2.6.- 8.6. Jahodové plantáže pro samosběr jsou otevřeny od 8 - 18 hodin. Cena samosběru je 42 Kč/kg. V Bavorově si můžete koupit i natrhané jahody. Prodejní cena je 80Kč/kg. 


Sempra Mažice, s.r.o.

Samosběr i prodej začne 15. června. Pokud si jahody nasbíráte sami zaplatíte 30Kč/Kg a když nebudete mít čas a chuť na sbírání, můžete si jahody koupit za 50 Kč/kg.


Sempra, Turnov

Čerstvé jahody si buď můžete koupit natrhané, nebo si je sami natrhat. Samosběr začíná 7. 6. a koná vždy ve středu, sobotu a neděli od 7 - 17 hodin, (vzhledem k počasí může být posunuto, proto si raději potvrďte termín telefonicky na čísle 607 883 007. Cena za samosběr je 40 Kč/kg. Natrhané jahody si můžete koupit každý den od 7-17h za 50 - 60 Kč/kg (cena se může měnit podle kvality).

 Staré Ždánice a Podůlšany
Samosběr již začal. Cena za samosběr je 40Kč/kg. Kromě samosběru si můžete přímo na poli koupit již natrhané jahody.
Cena jahod je 80Kč/kg.


Ovocnářství Hlaváček, Domašín u Rychnova nad Kněžnou
Samosběr začne pravděpodobně 5. června, ale raději si to ověřte na čísle 603 378 675. Cena jahod při samosběru bude upřesněna.


Jahody Havlíčkův Brod a Česká Bělá
Samosběr začne v první polovině června. Přesný termín zahájení sklizně, otevírací doba a cena bude včas na webových stránkách jahodárny. Trhat můžete do vlastních nádob nebo do zakoupených kelímků na místě. Na plantáže je zákaz vstupu se zvířaty a do porostu mají zákaz děti do 8 let.


Jahody od Houdy, Přelovice u Pardubic
První samosběr bude v pondělí 2.června od 7.00 do 19.00 hodin. Informace o dalším samosběru bude zveřejněna na záznamníku 466 416 309 v pondělí 2. června odpoledne. Cena bude vždy stanovena dle kvality sbíraných plodů.


Osík - Klička s.r.o.

První samosběry by se měli uskutečnit na začátku června. Cena samosběru je 35 Kč/kg. Na termíny se raději informujte telefonicky 731 408 846, upravují se podle dozrávání jahod.
Jahody si můžete koupit již natrhané a to za 46 Kč/kg.


Dolní Újezd u Litomyšle - Jahody Drahoš

Samosběr jahod bude přibližně od června do 10.července. Sklizeň probíhá každý den včetně sobot a nedělí od 7 do 18 hodin. V případě špatného počasí je lepší samosběr ověřit na telefonu 604 357 992. Cena samosběru 35 Kč/kg. Jahody již natrhané stojí dle kvality 45 - 50 Kč/kg.

 
Jahodárna Bratčice
Samosběr jahod je plánován na pondělí 2.června od 6:30h do vysbírání. Další samosběry jsou 4. června. a 6. června. Bližší informace k samosběrům zjistíte na tel. čísle 608 455 512.
Můžete si také koupit již natrhané jahody za 70 Kč/kg. Natrhané jahody si telefonicky objednejte.


Jahodárna Brno - Slatina

Samosběr je již zahájen. Cena samosběru 50Kč/kg. Cena po celou dobu sklizně průběžně klesá.
Prodej již natrhaných jahod probíhá před vstupem do Jahodárny.


Moravský Žižkov, ovocnářství Buzrla

Samosběr jahod již začal. Termíny samosběru si raději vždy ověřte na 777 809 604. Cena samosběru je 44 Kč/kg.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Posedlost postavou, která může zabít její dítě: Šílená těhulka jí jen banány

Skrývají hvězdy Ulice mlsný jazýček? Podívejte na ANKETU, jaké jídlo mají nejraději


Šakvice u Hustopeče, Zdeněk Jakubčík

Samosběr probíhá denně od 9 hod do 17 hod. Cena samosběru je 40 Kč/kg.


Jahodárna Vaklima Holešov
Samosběr je zahájen denně od 9 -20 hodin. Cena jahod je od 40Kč/kg do 60 Kč/kg, dle nasbírané kvality. Aktuální informace o samosběru a cenách jahod se dozvíte na telefonu 777 558 814.


Skrbeň u Olomouce
Samosběr začal 30. května. Vždy od 8 -18h. Cena samosběru je 50Kč/kg.


Jahodárna Olomouc – Slavonín

Samosběr je již zahájen. Cena samosběru je 55 Kč/kg. Cena po celou dobu sklizně průběžně klesá. Prodej již natrhaných jahod probíhá přímo v Jahodárně ve Slavoníně. Předem objednat si je můžete na tel. čísle 602 571 516.


V Moravskoslezském kraji jsme nenašli žádné jahodové plantáže s možností samosběru. Jestli o některých víte, pošlete nám je.


Pokud máte tip na další jahodové plantáže ve vašem kraji, napište nám na zprávy@nova.cz a my je zveřejníme.

tn.cz ČTK / vem TN.cz