na vaší straně

VELKÝ SEZNAM VÝLOVŮ: Vyražte si pro kapry přímo k rybníku! Ušetříte!

Výlov Rožmberku - 25
Zdroj: Mediafax

Listopad je měsícem výlovu rybníků. Tato společenská událost často přiláká spousty zvědavců a milovníky ryb. Na místě si totiž můžete od rybářů koupit živou rybu. Zatímco v kamenných obchodech za kilo kapra zaplatíte určitě přes sto korun, na výlovu za něj zaplatíte 50 - 80 korun za kilo. Navíc máte rybu čerstvou!

Tvrdá dřina rybářů, horký grog a hlavně rybí pochoutky, to je kolorit každého pořádného výlovu. Na každé větší hrázi se budou kapři, štiky a candáti nejen lovit, ale i porcovat, udit nebo grilovat.

 
Na větších výlovech si tyto pochoutky můžete samozřejmě koupit. Pro fajnšmekry, kteří tak chtějí mít rybičku celoročně v mrazáku, se určitě vyplatí nakoupit si zásobu ryb na výlovech. Můžou tak ušetřit nezanedbatelnou částku peněz.
 

A jaké ryby z českých rybníků nejčastěji končí v rybářských sítích? "V českých rybnících se nejvíce vyskytuje kapr, štika, siven, sumec, tolstolobik, amur nebo candát," říká majitel rybníku Cihelna František Mohelka.
 


Kromě toho, že na výlovech můžete nákupem čerstvých ryb ušetřit pořádnou sumu, tak si navíc užije i celá rodina. Výlovy jsou totiž spojovány i s doprovodným programem a farmářskými trhy.

Kolik je u nás rybníků

Na území ČR se nachází více než 24 000 rybníků a nádrží s celkovou plochou 52 000 hektarů. Z toho 42 000 ha vodních ploch je využíváno k chovu ryb. Nejrozšířenější rybou v našich rybníkách je právě kapr.

 
A proč kapra jíst?

Podíl vody v kapřím mase se pohybuje nejčastěji kolem 60 %, bílkoviny pak tvoří zhruba 15 až 25 % a na tuky připadá 3 – 10 %. V kapřím mase se objevují všechny esenciální aminokyseliny. Zcela zvláštní pozornost si však zasluhuje složení rybího tuku, protože obsahuje velmi cenné omega-3 polynenasycené mastné kyseliny, které jsou pro lidský organismus velice důležité. Například příznivě působí na obsah cholesterolu v krvi.
 

PODÍVEJTE SE NA SEZNAM MÍST, KDE SE VÝLOVY KONAJÍ:

 

TN.cz