Silný vítr

Vichřice shodila strom na školku. Podívejte, kde fičí nejvíce

Českou republiku opět trápí silný vítr, který dokonce zlámal několik stromů. Zřítil se dokonce i na školku plnou dětí. Vyděšené děti s učitelkami evakuovali hasiči ven.

Nejsilnější vítr fouká na Vysočině, v Jihočeském a Plzeňském kraji. Na Liberecku však povalil několik stromů. Během noci však bude slábnout.Příjemný vánek vystřídal čerstvý vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti až 90 kilometrů v hodině. "Silný vítr snižuje vnímání teploty až o -2 °C," uvedla meteoroložka Meteopressu Dagmar Honsová, podle ní je pondělí největrnějším dnem z týdne a postupně bude silný vítr slábnout.

 

Na větrnou mapu se můžete podívat TADY

 

Bříza poničila střechu školky

 

Vzrostlá bříza neodolala silnému větrnému poryvu. Uprostřed centra Liberce se v Husově ulici zřítila na školku plnou dětí. Právě obědvaly, když slyšely praskot. Ze školky ven je museli evakuovat hasiči. Nikomu se nic nestalo, jen všichni byli velmi šokováni, tím co se stalo.

 

Zatímco děti s vychovatelkami čekaly na zahradě, přijel ke školce jeřáb. S jeho pomocí hasiči strom nadzvedli a začali rozřezávat. Strom poničil střechu a okapy. Přesná výše škody nebyla zatím vyčíslena.

 

Kvůli stromu na trati nejezdily vlaky

 

Silný vítr zkomplikoval také vlakovou dopravu. Kvůli stromu spadlému do kolejiště se v pondělí odpoledne zastavila doprava na železniční trati mezi Lázněmi Bělohradem a Novou Pakou na Jičínsku. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Pavel Halla.


Strom spadl do kolejiště mezi 13. a 14. hodinou. "Šlo o jediný strom, který se zřítil, protože byl narušený hnilobou," upřesnil Halla s tím, že událost nemá souvislost s počasím, které je v oblasti slunečné s mírným větrem.


České dráhy zajistily pro cestující náhradní autobusovou dopravu. Na místě zasahují železniční hasiči, kteří pracují na odstranění stromu. Trať by měla být průjezdná nejpozději do 17 hodin.
 

muf tn.cz / Mediafax