VIDEA: Odjela s tankovací pistolí v nádrži. Podívejte se, co všechno se může stát

tankování
Zdroj: oficiální zdroj

Tankovací pistoli zapomněla po čerpání pohonných hmot v otvoru do nádrže svého vozidla mladá řidička vozu Škoda Favorit.

Když od čerpací stanice jedné obce na Tachovsku odjížděla, utrhla hadici a poškodila i stojan, popsala v sobotu kuriózní nehodu mluvčí policie Martina Kohoutová.

"Nehoda se stala v pátek odpoledne, když řidička tankovala do svého vozu LPG. Po dotankování zapomněla odpojit tankovací pistoli, odešla zaplatit do budovy čerpací stanice, když se vrátila, nasedla do vozu, nastartovala a rozjela se," řekla Kohoutová.

Kromě toho, že mladá motoristka utrhla hadici, poničila také spojku i uzávěr u výdejního stojanu LPG a poškodila si své auto. Ze stojanu LPG navíc začal unikat plyn, proto na místě zasahovali také hasiči.

Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn, celková škoda, kterou řidička napáchala, podle předběžných odhadů činí šest tisíc korun.

"Přivolaní policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku, která prokázala, že před jízdou nepožila alkohol," dodala Kohoutová.

 

SERVER TN.CZ PRO VÁS PŘIPRAVIL PŘEHLED KURIOZNÍCH VIDEÍ OD ČERPACÍCH STANIC. PODÍVEJTE SE:

 

1) Jednou z nejdůležitějších věcí při tankování je zaparkovat vedle stojanu. Pokud se vám to nepovede správně, asi nebudete moci natankovat - stejně jako posádka vozu v následujícím videu: 

 

2) Při parkování u stojanu nesmíte zapomenout myslet na to, na jaké straně vozidla máte otvor do nádrže. Některé hadice jsou opravdu krátké...

 

3) Mnoho lidí jezdí k čerpací stanici natankovat pohonné hmoty do zásoby. V takovém případě se často otočí od svého vozu a tankují do kanystru. Podívejte se, co se může stát, když v takovou chvíli zapomenete zatáhnout ruční brzdu:

 

4) Při tankování se nezapomeňte pravidelně rozhlížet kolem sebe. Nikdy totiž nevíte, co může nečekaně přilétnout. Své o tom ví muž v následujícím videu:

 

 

5) Tankování může být někdy velmi nebezpečné. O tom, že se nevyplatí u čerpací stanice kouřit, vás přesvědčí žena v následujícím videu:

 

6) I v dalším příspěvku uvidíte plápolající oheň. Tentokrát však nešlahá z tankovací pistole, ale přímo z nádrže auta:

 

 

7) Je škoda, že slečna s hořící tankovací pistolí z předcházejícího videa netankuje na stejné pumpě jako hlavní hrdinka našeho dalšího příspěvku. Spuštění požárního systému by jistě pomohlo. V tomto případě bylo však zcela zbytečné:

 

8) Po skončení tankování nezapomeňte zaplatit na kase. Tento způsob ovšem nedoporučujeme:

 

9) Na čerpacích stanicích se obsluha často potýká s řidiči, kteří natankují a pak odjedou bez placení. V následujím videu uvidíte pumpu, kde se něco takového rozhodně nemůže stát:

 

10) A když chcete pumpařům něco vzkázat, zkuste to třeba takhle:

 

 

tn.cz / hru