průhledný podfuk

VIDEO: Jak úředníci vylepšovali Zemanovi pověst. A jak dopadli...

Miloš Zeman - 1
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Téma:

Ukazuje se, že Hrad očekával průšvih, když měl prezident Zeman řečnit na Albertově, a tak se předem snažil mírnit následky ostudy. Do VIP prostoru před pódium vpustili hradní úředníci příznivce Miloše Zemana, aby mu dělali příznivou kulisu před médii a proti rozezlené veřejnosti.

Miloš Zeman opravdu neměl zrovna hezký státní svátek 17. listopadu. Nejprve mu tisíce lidí v centru Prahy, ale třeba také v Brně vystavily červenou kartu za jeho chování a výroky poškozující jméno země. Na pražském Albertově, kde Zeman vystoupil přímo před dav, to schytal navíc i vejci a dalšími předměty, které na něj lidé házeli. Chránit ho před nimi museli deštníkem členové ochranky.

 

Hradnímu protokolu nelze upřít, že nepřátelskou náladu davu očekával. Ve snaze zvrátit škody a ostudu, prezidentovi lidé povolali na pomoc příznivce Miloše Zemana. Aby proti tisícovkám naštvaných lidí dodali alespoň nějaké slyšitelné hlasy na Zemanovu podporu, úředníci do VIP prostoru, kam veřejnost nesměla, přivedli prezidentovy hlasité příznivce.

 

Ti by se samozřejmě v davu Zemanových odpůrců ztratili jako kapka v moři, ale tím, že je úředníci nechali defilovat s transparenty a křičet přímo pod pódiem, mohlo to vypadat, že prezident má v místě i své příznivce. To vlastně měl, ale dali by se spočítat na prstech jedné ruky. Byli čtyři. "Slovy čtyři. Málem jsem po proslovu prezidenta ohluchnul, ne kvůli pískajícím odpůrcům, ale právě kvůli nim - taky byli v první řadě," píše na facebooku novinář Martin Krpač, který si podivné čtveřice všiml a zaznamenal ji na video.

 

 

"Byl jsem v sekci pro zahraniční média (součást delegací prezidentů, u mě toho slovenského, Kisky), takže stejné obrázky měli Němci, Poláci, Maďaři. A fandové Zemana se před nás cpali moooc. Náhoda, říkám si. A pak mě napadlo: Jsme ve VIP sekci, kde kromě nás mohli být jen členové delegací a rektoři dalších univerzit. Byli jsme označkovaní, již dříve prolustrovaní, zrentgenovaní a policisty zkontrolovaní. Jak se na to místo, před kamery a foťáky, dostali? No tak jsem se jich šel zeptat," vysvětluje Martin Krpač.

 

Vzápětí slovenský reportér odhalil, že Zemanovi příznivci nebyli ve VIP prostoru náhodou. Bezelstně se mu k tomu sami přiznali. "My jsme tady se skupinou. Přišla pro nás paní, která má na starosti protokol u prezidenta," řekla starší žena, která třímala transparent "Ať žije prezident Zeman". Rovněž muž v zelené mikině a s transparentem "Pardubáci zdraví svého prezidenta" podezření potvrdil. Na dotaz ´Vás sem musel pustit někdo od prezidenta, ne?´přitakal a opáčil: "A to je pro vás zásadní, jo?"

 


Novinář Martin Krpač upozorňuje, že mluvčí Hradu přitom prohlásil, že "tam nikoho nevodili". Realita je ale jinde. Krpač to popisuje ve svém příspěvku. "Nechci být kverulant, ale napadá mě - zněl rozkaz jasně? Bude to ostuda, vajíčka, červené karty, atd. Musíme tam dostat nějaké naše příznivce, v davu by se ztratili, tak je nacpeme před kamery a můžeme tvrdit, že tam nebyli jen odpůrci, ale i dost příznivců…"

 

Možná průhledný trik, ale na záběrech kamer či fotoaparátů to nemusí být poznat. "Podle jednoho specialisty na PR je to dobře provedená práce týmu, který chtěl lehoulince změnit realitu. A že si z nás zase dělají blázny. Ale jak říkám, nechci být kverulant..." dodává Michal Krpač. VIDEO najdete zde.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prezident všem pro legraci: Takto Češi parodují Zemana v moři

Nicky Tučková zase zaperlila: Lucku Bílou označila jako Pussy Lucy!

tn.cz / gar