Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Měl štěstí

Vietnamské prase muži přerušilo tepnu! Naštěstí jel okolo lékař!

Na okraji Českých Budějovic v pondělí odpoledne pokousalo Vietnamské prase svého majitele. Při incidentu prase muži přerušilo tepnu a on se tak rázem ocitl v ohrožení života. Jako zázrakem jel okolo lékař záchranky v době volna, ten také muži zachránil život.

Jak pokousaný muž uvedl pro TV Nova, v zemědělství pracuje již řadu let. Dlouhá léta se už věnuje také chovu Vietnamských prasat. I v osudný den šel prasata krmit tak, jako obvykle.

 

Při krmení byl ale podle svých slov nepozorný a prase mu nešťastnou náhodou přerušilo tepnu mezi třísly. Z posledních sil se silně krvácející muž dokázal dostat blíže k silnici. A to mu nejspíš zachránilo život.

 

 

Shodou náhod jel totiž okolo lékař jihočeské záchranky v době svého volna. Muže si všiml a bez jakéhokoliv zaváhání se k němu rozběhl. "Všiml si bezvládného těla ležícího v ohradě. Neváhal, vlezl dovnitř a zjistil, že muž je v bezvědomí a silně krvácí v oblasti horních končetin a třísla," uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.

 

 

Podle pozdějšího vyjádření záchranky byl muž v přímém ohrožení života. Kdyby mu kolemjedoucí lékař neposkytl první pomoc, takřka určitě by zemřel.

 

"Převezen byl na traumacentrum českobudějovické nemocnice, kde byl okamžitě operován. Nyní by jeho stav měl být stabilizovaný," dodala mluvčí.

 

 

Prasata zahnali zpátky do ohrady policisté, kteří se také případem nadále zabývají. Zachráněný muž chce svému zachránci moc poděkovat. Bez něj by tady dnes už nebyl.

 

TN.cz