Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zachrání ho advokáti?

Právní klička: Bárta napadl u soudu rozsudek. Prý měl imunitu

Vít Bárta u soudu
Zdroj: Mediafax
Vít Bárta

Vít Bárta podal stížnost k Nejvyššímu soudu kvůli svému rozsudku za korupci. Požaduje beztrestnost. Jeho právníci zřejmě našli způsob, jak se vyvléknout odsouzení za uplácení.

Vít Bárta dal svým advokátům souhlas, aby ho hájili všemi dostupnými prostředky. Jim se zřejmě podařilo najít právní kličku, která by ho mohla zachránit.

 

Je to jednoduché. O uplácení poslanců, za které byl na jaře nepravomocně odsouzen se dopustil na půdě poslanecké sněmovny. A podle Ústavy České republiky nemohou být poslanci za činy tam spáchané stíháni.

 

"Dle nepravomocného rozsudku soudu, Škarka je odsouzen za to, že mne podvedl, neb ze mě zákeřně vylákal půjčku a já jsem odsouzen za to, že jsem údajně nabídnul poslancům půjčky. S rozsudkem nesouhlasím, a proto jsem dal advokátům souhlas, aby mne hájili všemi dostupnými prostředky," řekl reportérce TV Nova Vít Bárta.

 

Bývalý ministr dopravy měl podle rozsudku podplácet své stranické kolegy "bezúročnou půjčkou". Spolu s ním byl k tříletému vězení odsouzen i poslanec Jaroslav Škárka, který ho měl podvést. Oba se proti rozsudku odvolali a čekají na další kolo procesu.

 

 

Nejvyšší soud se podnětem bude zabývat, potvrdil webu iDnes.cz jeho mluvčí Petr Knötig.

muf s přispěním Terezy Šnoblové TN.cz