Vládl komunistickému JZD Slušovice, teď radí Bobošíkové

Strana Suverenita - Blok Jany Bobošíkové konzultuje svůj zemědělský program s bývalým šéfem před rokem 1989 vyhlášeného JZD Slušovice Františkem Čubou.

Základem státní suverenity by měla potravinová soběstačnost, na což vláda zapomíná, uvádí Suverenita.

"Suverenita je velmi ráda, že se na jejím programu podílí takový odborník a i do budoucna bude s nadšením využívat jeho odborných rad a konzultací," prohlásila Bobošíková.


BOBOŠÍKOVÁ VYSTUPUJE JAKO ODPŮRKYNĚ LISABONSKÉ SMLOUVY

 

 

Podle ní je chyba, že polistopadové vlády nevyužívaly Čubových znalostí a zkušeností.

Chce průplav Dunaj-Odra-Labe


Bobošíková s Čubou jednala o programových otázkách Suverenity v neděli. Oba se shodli, že podpora českého zemědělství, kvalitních českých potravin a především potravinová bezpečnost je základem suverénního státu, na což se podle nich v programovém prohlášení současné vlády zcela zapomnělo.

Likvidace českého zemědělství podle Suverenity vede k nezaměstnanosti a rostoucí závislosti České republiky na dovozu, který v budoucnosti může rozvrátit celé národní hospodářství.

Čuba na jednání rovněž připomněl projekt JZD Slušovice průplavu Dunaj – Odra – Labe, který by významně přispěl k rozvoji ekonomiky celé republiky a učinil by z ní vodní křižovatku Evropy. Tento projekt má celoevropský význam a proto by na něj mohly být čerpány prostředky z EU až do výše 85 procent.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax