Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2008 12:46

Vlak hrůzy: firmě, která pracovala na mostě, už jeden popraskal

Zdroj: tn.cz

Firma, která se podílela na rekonstrukci silničního mostu u Studénky, který se včera zřítil a zavinil tragickou železniční nehodu, měla už před rokem problém s jinou stavbou.

Most u Studénky rekonstruovala společnost ODS - Dopravní stavby Ostrava. Ta je také momentálně první na ráně co se týče podezření, že je viníkem pátečního železničního neštěstí.


Na otázky o dopravní tragédii ve Studénce bude dnes od 20 hodin odpovídat náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.


Otázky můžete již nyní pokládat ZDE.


RozhovorJak ale uvedl šéf společnosti Tomáš Vítek, jejich subdodavatelem je firma Bögl a Krýsl. A právě ta také podle Vítka prováděla práce s ocelovou konstrukcí.


Právě ocelová konstrukce mostu se v pátek zřítila na koleje, kde do ní narazil v plné rychlosti vlak EuroCity. Ten jel z Krakova do Prahy. V troskách vlaku zemřelo sedm lidí a dalších sedmdesát se zranilo. Více o železničním neštěstí si přečtěte zde.


Poslechněte si vyjádření šéfa společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava krátce po tragické nehodě u Studénky. Pro další informace klintěte zde.


Firma Bögl a Krýsl měla přitom už dříve problémy s jednou ze svých staveb. Přesně rok před tragickou nehodou u Studénky, tedy 8. srpna 2007, o tom informovala některá média.Společnost tenkrát stavěla lávku pro pěší a cyklisty přes rychlostní silnici R35 u Olomouce. Lávka se ale nedočkala ani zátěžové zkoušky, protože ještě před zkouškou přemostění za 13,5 milionu korun popraskalo. Projekt společnosti Bögl a Krýsl zadávalo Ředitelství silnic a dálnic.


Mluvčí ředitelství Jan Hoření před rokem vyvracel, že lávka mohla někoho ohrozit. Tvrdil, že bez zátěžové zkoušky lávka rozhodně nemohla být předána k užívání. Přemostění popraskalo kvůli tomu, že povolilo jeho kotvení zajištěné v zemi.


Pokud se kriminalistům podaří zjistit, kdo je zodpovědný za pád mostu ve Studénce a páteční tragédii, může viník strávit za mřížemi až deset let. Více o tom čtěte ZDE.


Ve hře je nyní také podezření, že na rekonstrukci mostu ve Studénce se podíleli nelegální dělníci z ciziny. Tvrdí to muž, který údajně mluvil s jedním z nich. Podrobnosti zde.


Poslechněte si výpověď muže, který mluví o nelegálních dělnících.

jas TN.cz
Reklama