Nedochvilnost při cestování

Vlaky mají neustále zpoždění! České dráhy našly novou výmluvu. Jakou?

Mezinárodní expres
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Myslí to vážně? Místo toho, aby České dráhy bojovaly se zpožděním, tak hledají jen výmluvy. Nejnověji prý může za zpoždění rychlíků to, že nemají dostatek odpovídajících vagónů, které by mohly být v soupravě.

České dráhy vymyslely neuvěřitelnou výmluvu, kterou vysvětlují zpoždění svých vlaků. Za vše prý mohou pomalé vagony! Píše o tom zpravodajský portál E15. Takto se prý cestujícím dráhy vymlouvaly v pátek v mezinárodním expresu, který jel z Žiliny do Prahy.
 

Kvůli pololetním prázdninám a velkému zájmu o jízdu musely České dráhy tento expres v Bohumíně prodloužit o další vagony. A ty prý právě způsobily zpoždění, protože prý nejsou uzpůsobeny pro rychlost 160 kilometrů v hodině.
 

Hlášení ve vlaku podle E15 oznámilo, že vlak nebere zpoždění kvůli starším pomalým vagonům. V angličtině pak dráhy pouze oznámily, že je to z technických důvodů. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský portálu uvedl, že se to občas stává, protože vozů uzpůsobených na 160 kilometrů v hodině je omezené množství, proto musí občas zapojit i pomalejší vagony.
 


Přesto za většinu zpoždění mohou nehody či sebevrazi, kteří skočí pod vlak. Podle statistik Českých drah tyto příčiny mohou až za více než 90 procent zpoždění.

tn.cz / hmr