problém s telefony

Vodafone postihl obří výpadek! Lidé se nemohli dovolat

Telefonování - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Mobilní operátor Vodafone musel od rána řešit problémy s výpadkem své sítě. Lidé z Prahy, Vysočiny, středních a východních Čech se nemohli dovolat nebo jim nefungovala mobilní data.

Tisíce lidí se nemohly dovolat ani připojit k internetu. Stovky čísel nereagovaly, když se na ně někdo snažil dovolat. Výpadek se týkal jen části zákazníků. Některá čísla Vodafone fungovala normálně.

 

"Z důvodu technických komplikací mohou mít od ranních hodin někteří zákazníci potíže s přihlášením do sítě. Naši technici intenzivně pracují na nápravě. Všem, které komplikace postihly, se velice omlouváme," uvedla tisková mluvčí Aneta Konopková.


"Obáváme se o své zákazníky. Když zavolají na naše číslo, ozve se jim, že neexistuje," postěžoval si TV Nova podnikatel ze středních Čech. "Když se nám nedovolají, přejdou k jiné firmě a já přijdu o zisky,“ řekl nespokojený klient operátora.


Zákazníci si stěžují i na facebookových stránkách operátora. "Přihlášení do sítě? Nelze se mi dovolat a číslo hlásí, že neexistuje! To je opravdu výborné," napsal jeden z nich na sociální síti. Podle dalších se potíže objevily již v sedm hodin ráno.


Lidé také nadávají, že informace o výpadku nezveřejnil Vodafone dříve než v devět hodin.

Telefonní operátor Vodafone (jeho název pochází ze zkratky voice-data-phone - hlas-data-telefon), je na českém trhu od roku 2006. Konkurují mu společnosti T-Mobile a (Telephonica) O2.

TN.cz