VOLBY BY VYHRÁLA ČSSD! Do Sněmovny by se dostala také ODS, KSČM, TOP 09 a KDU-ČSL

Graf předvolebních preferencí 15. 10. 2011
Zdroj: Mediafax

Kdyby se v říjnu konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězili by v nich s 30procentním ziskem sociální demokraté. Vyplývá to aspoň z průzkumu společnosti SANEP, podle kterého by ve sněmovních lavicích usedli také zástupci ODS, KSČM, TOP 09 a KDU-ČSL.

Druzí občanští demokraté by ve volbách oslovili 18,8 procenta voličů, třetí komunisté pak bezmála 15 procent hlasujících. TOP 09 by si se ziskem 13,6 procenta připsali čtvrté místo, do sněmovny by se s 5,8 procenty hlasů dostali ještě lidovci. Věci veřejné (3,9 procenta) a zelení (tři procenta) by do dolní komory parlamentu podle průzkumu nepronikli.

 

PSALI JSME:

PRŮZKUM: Preference ČSSD, ODS i TOP 09 jsou téměř vyrovnané

 

V případě hypotetického konání voleb v prvním říjnovém týdnu by zvítězila ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky, jež se aktuálně těší přízni 30,5 procenta respondentů," uvedl SANEP. "Nicméně i přes velký náskok sociální demokraté prozatím nedokázali zvrátit pokles voličské základny a v porovnání s minulým měsícem si pohoršili o 2,7 procenta preferenčních hlasů," dodala agentura.

 

 

Za úbytkem hlasů sociální demokracie podle výzkumníků stojí nepříliš výrazná kritika vládních reforem, které v řadě oblastí boří zažité sociální jistoty. "Další odliv voličů ČSSD lze předpokládat i v souvislosti s odchodem Jiřího Paroubka z ČSSD, což se však ukáže až v následujících šetřeních," uzavřel SANEP.

 

Internetový průzkum společnosti SANEP proběhl ve dnech 6. až 12. října na vybrané skupině 12 042 dotázaných, kteří podle agentury představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-69 let.

tn.cz / Mediafax