Voliči ČSSD chtějí za předsedu Bohuslava Sobotku

Bohuslav Sobotka
Zdroj: Mediafax
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Pětina voličů ČSSD (20,8 procenta) by ráda v čele sociální demokracie viděla úřadujícího předsedu Bohuslava Sobotku.

U voličů naopak propadl středočeský hejtman David Rath, kterého by jako předsedu chtělo 0,3 procenta dotazovaných voličů, uvádí to průzkum společnosti SANEP, zveřejněný v úterý.
 


 

Na druhém místě skončil u voličů nejsilnější levicové strany hejtman Michal Hašek, kterého by v čele strany rádo vidělo 15,4 procenta dotazovaných. Hašek zabodoval i u široké veřejnosti, u níž se ziskem 8,4 procenta skončil na třetí pozici.

ČTĚTE TAKÉ:

Bohuslav Sobotka: Vládní program poškodí 8 milionů lidí
 

Veřejnost stejně jako voliči ČSSD také na prvním místě vybrala Bohuslava Sobotku: 12,1 procenta dotazovaných. Na druhém místě u veřejnosti skončil bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Toho si v čele dokáže představit 11,7 procenta dotazovaných.
 


 

Zatímco u voličů ČSSD skončil bývalý předseda strany Jiří Paroubek na třetím místě se ziskem 12,3 procenta hlasů, u veřejnosti expředseda totálně propadl. Necelá dvě procenta by souhlasila s jeho znovuzvolením do šéfovského křesla. Nejméně žádaným širokou veřejností je pak místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek. Jako předsedu strany by ho vybralo pouze 1,6 procenta dotazovaných.
 

Průzkum společnosti SANEP proběhl ve dnech 12. až 16. srpna a zúčastnilo se ho 5 029 dotázaných ve věkové kategorii 18 až 65 let.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax