Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vrah z Kmetiněvsi štve ministryni. Do vězení už od 14 let?

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová po setkání se starostou Kmetiněvsi připustila, že by se mladí zločinci mohli dostat za mříže dřív.

Anketa

Měla by se snížit hranice trestní odpovědnosti z 15 na 14 let?

Hlasovalo 785 lidí.
Kovářová ve čtvrtek uvedla, že je pro otevření debaty o snížení hranice trestní odpovědnosti na 14 let. Učinila tak po schůzce se starostou Kmetiněvsi, který jí předal výzvu občanů k trestání mladistvých vrahů a násilníků.


Starosta Luděk Kvapil byl i hostem našeho on-linu. Odpovědi si přečtete ZDE


"Pan starosta mi předal výzvu občanů s žádostí, abych podpořila jejich iniciativu o otevření debaty o snížení hranice trestní odpovědnosti," uvedla Kovářová.


"Je to velmi žhavé téma, myslím, že se určitě znovu otevře a já se té debatě vůbec nebráním. Mám 14letou dceru, která moc dobře ví, co je dobré a co špatné," pokračovala ministryně s tím, že názory na toto téma budou zřejmě různé.


Podle Kovářové vláda o hranici trestní odpovědnosti prozatím nejednala, ani mezi ministry však neočekává shodu: "Když srovnám debatu, která probíhala loni na podzim v parlamentu, kde poslanci dokonce hlasovali ve volném hlasování, aniž by měli doporučení svých stran, tak si myslím, že to budou rozdílné názory. Ovlivní je i to, jaké má každý z nich zkušenosti s teenagery."


V Kmetiněvsi v roce 2004 zavraždil chlapec Robin 13letou spolužačku. Teď mu skončila ústavní léčba a je na svobodě, i když na něj stále odborníci dohlížejí. Věkem stále ještě mladík si chce najít práci v Praze. Lidé ve vsi, kde brutálně vraždil, mají strach.

 


 

tn.cz / Mediafax