VRAŽDA ANIČKY! ZPOVĚĎ Tomkovy ženy: Nikoho nezabil, tvrdí

Otakar Tomek
Zdroj: TN.cz

Exmanželka Otakara Tomka poprvé poskytla rozhovor médiím. V interview pro Mf Dnes se o svém manželovi poměrně rozpovídala.

Paní Věra odmítá verzi policie, že by její exmanžel vraždil. "Ota měl rád život, sám by si na něj nesáhnul. Taky nic neudělal. Uvidíte, že ten pravý lump, nejspíš nějakej feťák, který se v těch končinách potuloval, teď běhá někde po svobodě. Přijde se na něj, až ublíží někomu dalšímu. On (Tomek) byl jen ve špatnou chvíli na špatném místě," tvrdí jednačtyřicetiletá paní Věra.

 

Otakara Tomka si vzala, když jí bylo 19 a krátce po svatbě otěhotněla. "Byl to líbivej chlap a ženské na něj letěly," vzpomíná exmanželka. V začátcích manželství Tomek fungoval bezchybně. Až po dvou letech se jejich manželství rozpadlo. Tomek nejevil o rodinu příliš zájem a více času trávil se svými kamarády. Když si jeho žena našla nového přítele, Tomek nedělal žádné problémy a odešel.

 

PSALI JSME:

VRAŽDA ANIČKY! Šéf vyšetřovatelů promluvil: PRAVDA O PÁTRÁNÍ!

Psycholog: Rodiče Aničky by se neměli obviňovat

 

O svou dceru jevil jen okrajový zájem - nestýkali se, ale psal jí dopisy z vězení na Borech a ve Valdicích, kde si odpykával tresty za drobné krádeže. "Pár let spolu byli v písemném kontaktu. Když se z vězení vrátil, nestýkali se, ale věděli o sobě," vzpomíná paní Věra.

 

V domě, ve kterém dnes bydlí paní Věra s rodiči, si Otakar Tomek zřídil malý provizorní příbytek. V technické části u sušárny si obložil stěny koberci, přistěhoval si postel a dokonce i nějaké poličky. Nikomu v domě to prý nevadilo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PROSÍME, POMOZTE! ZTRATILY SE ŠKOLAČKY Bára (11) a Terezka (12)!

 

Se svou bývalou rodinou včetně dcery se potkával na schodech. "Pozdravili jsme se, věděla, že je to táta," říká Tomkova exmanželka.

 

V poslední době, kdy byl tragický případ Aničky Janatkové intenzivně sledován médii, neprožívala lehké období. Tři dny po zmizení Aničky ji navštívila policie a ptala se na místo pobytu Otakara Tomka. "Nechtěli nic vysvětlovat. Řekli jen, že možná zavraždil prostitutku a může mít něco společného i se zmizením té holčičky," vybavuje si paní Věra. 

 

Poté, co tento týden velitel vyšetřovacího týmu Josef Mareš řekl, že Tomek téměř jistě znásilnil a zabil Aničku, bylo to pro paní Věru velmi těžké. "Samozřejmě mi je té holčičky strašně líto. Kolkrát, když tak chodím venku se psem, přemýšlím, jak to doopravdy mohlo být." O nevině svého exmanžela je stále přesvědčená. "Policajti holt nikoho jinýho neměli. A podle mě nevraždil ani Kajínek."

 

Podívejte se na reportáž z tiskové konference o sebevraždě Otakara Tomka:

 

 

TN.cz