otrava v egyptě

Vše o pitvě Moniky a malé Klárky: Jak probíhá a kdo ji zaplatí?

Pitva Moniky Kramné a její dcery Klárky - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Jak probíhá soudní pitva? Kdo ji nařizuje? Kolik taková analýza stojí a kdo ji platí? Pravdu o smrti Moniky Kramné a její dcery Klárky možná odhalí patologové a toxikologové.

Soudní pitvu provádějí pokaždé dva soudní znalci najedou a to vždy, když existuje podezření, že na smrti oběti měla účast i jiná osoba a pitva by mohla zodpovědět otázky policie. Ústav soudního lékařství v Ostravě-Porubě nyní vyhodnocuje vzorky a data, které byly nasbírány při pitvě Moniky Kramné a její dcery Klárky. Patologové a toxikolové se snaží zjistit, co obě ženy zabilo a kdo má na jejich smrti podíl.
 

Kdo pitvu platí?
 

U soudní pitvy hradí náklady ta instituce, která ji nařídila, např. policie, státní zastupitelství nebo soud. Pitva stojí podle ceníku Všeobecné zdravotní pojišťovny více než 2200 korun, a patolog nebo soudní lékař ji musí vykonávat nejméně 320 minut. V případě Moniky a Klárky pitvu nařídila policie.
 Jak vypadá průběh pitvy?
 

Lékař do protokolu nejdříve popíše tělo pitvaného, pohlaví, věk ale také stav pokožky, vlasový pokryv a také další patrné znaky.

 

 

Poté musí společně se zřízenci otevřít tělo řezem ve středu těla. Lékař prohlédne tělní orgány, následně stanoví příčinu smrti. Potom orgány uloží zpět do těla a zašije ránu tak, aby tělo zůstalo v celistvém stavu.

 

Kdy je pitva povinná? Jak se ošetří tělo, pokud je letecky trasportováno z jedné země do druhé? Čtěte ZDE!

 

Na výsledky pitvy nepochybně nedočkavě čeká Petr Kramný, který tvrdí, že je nevinný, v případu ale figuruje jako hlavní podezřelý. Taan je stále v egyptské Hurghadě a ze země nesmí vycestovat.

 

V tomto hotelu teď bydlí Petr Kramný:

GALERIE: Hotel Sea Garden Hurghada

1
/
6
Zdroj: Hotel Sea Garden Hurghada
Hotel Sea Garden Hurghada (Petr Kramný) - 5

 

ČTĚTE TAKÉ

Nejprudší jedy naší planety. Podívejte se, co vás v minutě zabije

POTVRZENO: Koroner má jasno: Coryho z Glee zabil heroin a chlast!

Stalloneho pitva dokončena. Známe výsledek! A ozval se i Arnold

 

sta