Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nadával cestujícím

Vulgárního revizora dopravní podnik potrestal. Vyhodit ho prý nemůže

Pražský dopravní podnik se konečně odhodlal potrestat revizora, na kterého už v polovině dubna upozornila televize Nova. Revizor se choval vulgárně k cestujícím a jednoho dokonce pokutoval za používání mobilu. Pokuta byla samozřejmě neoprávněná. Dopravní podnik dnes chyby uznal.

Revizor, který nadával cestujícím, se ostříhal a oholil, aby ho lidé nepoznali. Marně, TV Nova ho vypátrala. Pověst si zkazil sám. Vše začalo videem, které natočil cestující Tomáš M. Revizor ho nesmyslně pokutoval za používání mobilního telefonu. Na videu zazní:
 

Revizor: "Já jsem vám dal příkaz jasně danej."

Tomáš M.: "Jakej?"

Revizor: "Abyste ukončil činnost, kterou jste dělal. Abyste přestal natáčet přepravní kontrolu." (Tomáš M. si ve skutečnosti začal nahrávat až tento rozhovor.)
 

 

Když se video objevilo ve zpravodajství TV Nova, ozvali se do redakce další nespokojení lidé. Revizor například nadával sedmdesátiletému invalidovi: "Jako když do něj píchly vosy. Řekl: ´Áááá, zase krypl.´ Byl teda z něj cejtit skutečně alkohol."
 

Dopravní podnik dnes uznal chybu a pokutu za používání mobilu zrušil. "Ředitel dopravního podniku, se kterým jsem jednal, ji smazal," potvrdil Tomáš. "Za tu pokutu jsme se mu omluvili," doplnil mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.
 

 

Revizor pak ale cestujícímu opět vyhrožoval. "Pan revizor nám teda oznámil, že na vás a na mě dává trestní oznámení pro nějakou urážku," uvedl pokutovaný cestující.
 

Aby se obhájil před kamerou, k tomu ale revizor nesebral odvahu. Když ho reportér našel, sám sebe zapřel. Dopravní podnik mu zatím sebral prémie a předal mu vytýkací dopis. "My jsme vlastně učinili, co nám umožňuje zákoník práce. A pokud by se něco podobného opakovalo, tak můžeme postupovat radikálněji," řekl k tomu ještě mluvčí podniku Vorlíček.
 

Pokud budete mít s tímto revizorem špatnou zkušenost, napište nám na zpravy@nova.cz nebo zavolejte na telefon 606 09 09 09.

tn.cz / gar