VV chtějí odvrátit pozornost od soudu, myslí si Gazdík (TOP 09)

Petr Gazdík (Top 09)
Zdroj: Mediafax
Petr Gazdík (TOP 09) považuje krok Vv za taktiku jak odvrátit pozornost od soudu - ilustrační foto

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík označil úterní rozhodnutí Věcí veřejných odejít z vlády za taktiku, jak odvrátit pozornost od problémů strany a soudu, který se koná již ve středu. Myslím si, že toto prohlášení není náhodné, řekl Gazdík.

"Ve středu začíná další soud s Věcmi veřejnými k údajné korupci uvnitř strany a já si myslím, že je to pouhou snahou strany jak odvrátit pozornost od této nešťastné kauzy a od dalších kauz typu jejich sponzorů z Panamy a jiné financování," prohlásil Gazdík.

 

Předseda poslanců Vít Bárta se podle státního zastupitelství dopustil podplácení bývalého místopředsedy strany a nezařazeného poslance Jiřího Škárky. Ten je naopak obviněný z přijetí úplatku v souvislosti s ovlivňováním demokratických principů uvnitř strany.

 

PSALI JSME:

Vládní krize: Ministři VV podají demisi už zítra. Premiér Nečas mluví o vydírání

 

Bártovi za podplácení hrozí až šestileté vězení, Škárkovi za přijetí úplatku až tříletý nepodmíněný trest.

 

Grémium Věcí veřejných vyzvalo v úterý své ministry, aby podali demisi k 1. květnu, pokud premiér Petr Nečas (ODS) nesplní do 26. dubna podmínky VV. Strana své setrvání ve vládě podmiňuje například revizi koaliční smlouvy. Pokud premiér na podmínky přistoupí, pak je strana ochotna v koalici s TOP 09 a ODS zůstat.

tn.cz / mediafax / hru