Anketa Podívejte se na tu krásu

Vyberte ten nejkrásnější vánoční strom roku 2012. HLASUJTE V ANKETĚ

Vánoční strom - Praha
Zdroj: TV Nova
Vánoční strom v Praze

Města a obce v celé České republice se pyšní svými vyzdobenými vánočními stromky. TN.cz si pro vás připravilo anketu, ve které můžete hlasovat pro ten nejkrásnější ze 14 soutěžících.

Anketa

Které město má nejkrásnější vánoční stromeček?

Hlasovalo 5097 lidí.
V Česku je čtrnáct krajů, čtrnáct měst a zároveň i čtrnáct nazdobených stromů. Každý je v něčem unikátní. Každý má nějaké "nej“. Který se povedl nejvíce? To můžete rozhodnout i vy, čtenáři TN.CZ Hlasovat v anketě můžete až do Štědrého dne.

 

Strom s vlastním jménem


Ten letos mají v Olomouci. Sedmnáctimetrovému stromu totiž místní vybrali jméno. Největší počet hlasů dostala Polárka. Unikátní je i druh stromu. Je to douglaska tisolistá. „Mně se líbí jeho tvar, že to není taková ta vysoká štíhlá jedle, ale že je takový baculatý,“ říká Olomoučan. „Je překrásný, letos se vyvedl,“ myslí si další kolemjdoucí.

 

Nejvyšší strom


První místo v této kategorii patří letos Praze. Staroměstské náměstí zdobí dvaadvacet metrů vysoký smrk ztepilý, který vyrostl na západě Čech. Pražané si ho nazdobili ve stylu Staročeských Vánoc. „Je nádherný,“ rozplývá se nad jeho krásou žena, která se na strom na Staroměstské náměstí přišla podívat.

 

Ekologický strom


Jediný strom, který kvůli tradici nemuseli radní nechat pokácet, je ve Zlíně. Roste totiž přímo na náměstí Míru. Symbolem zlínských vánoc je tento smrk už čtyři roky. Zároveň je to i nejmenší strom ze všech. Měří pouho pouhých 5 metrů.
 

VYHRAJTE ZÁJEZD ZA 100 000 KORUN! VÍCE ZDE!

 

Nejoblíbenější strom


Nejčastěji se na náměstích krajských měst objevuje smrk. Pro letošní vánoce si ho vybralo deset ze čtrnácti měst. Jedli zvolili jen v Hradci Králové, Českých Budějovicích, Jihlavě nebo Olomouci.


 

Podívejte se na vánoční stromky v českých městech

Vánoční stromy 2012

1
/
14
Zdroj: TV Nova
Vánoční strom - Brno ; Brno

/ kos / s přispěním Veroniky Velcové TN.cz