Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Podrážděný europoslanec

VIDEO: Vydělal jste 300 eur za nic, řekl reportér Ransdorfovi. Ten ho vztekle praštil

Ransdorf neunesl dotaz na diety
Zdroj: YouTube.com

Český europoslanec Miroslav Ransdorf (KSČM) podrážděně slovně i fyzicky napadl nizozemského televizního reportéra, který ho obvinil, že odešel pět minut po tom, co se zapsal do prezenční listiny.

Incident se odehrál v pondělí večer před vchodem do bruselského sídla Evropského parlamentu. Internetová televize Dumpert Ransdorfa natočila, jak se s kufrem v ruce šel Ransdorf zapsat do prezenční listiny v parlamentu a hned poté prý zamířil ke svému nedalekému bytu.


"Nemohu to nazvat jinak než sprosťárnou," řekl dnes Ransdorf. Tvrdí, že žurnalisté se mu nepředstavili a nechtěli si nechat nic vysvětlit.

 

Podívejte se na celé video s Miroslavem Ransdorfem:


Reportér Tom Staal zastavil Ransdorfa s otázkou, proč údajně bezprostředně po příjezdu a po zapsání zase odchází. "Já tady bydlím, takže jste hlupák," odsekl europoslanec a přidal do kroku.


Reportér za ním šel dál a tvrdil, že takto si europoslanec přijde na 300 eur za to, že nedělá nic. "Právě jste přijel, podepsal se a zase odcházíte," řekl Staal, načež český politik novináři řekl, že neví o čem mluví a udeřil ho do ruky.

 

 

Za každý den v parlamentu mají europoslanci nárok na diety ve výši 304 eur (přes 7700 korun). "Vy přijdete, podepíšete se a shrábnete 300 eur," pokračoval novinář. "Protože tady pracuji," odvětil Ransdorf.

 


"Není normální, aby někdo do práce přišel v 18:00 a odešel v 18:05. Není to nefér vůči ostatním evropským občanům?" ptal se reportér. Ransdorf už ale nereagoval.

tn.cz / ČTK