Obchod s kompromitujícími fotografiemi v politice

Investigativní reportáž TV Nova nabízí pohled do zákulisí české politiky. Podívejte se na celý pořad Natvrdo.

V investigativním pořadu Natvrdo se tým reportéra Janka Kroupy dohodl s poslancem ODS Vlastimilem Tlustým, kterého nafotil v doprovodu půvabné blondýnky. U sklenky vína nebo ve vířivce.


"Kompromitující materiál" pak reportéři vydávající se za soukromé detektivy nabídli některým politikům. Test měl ukázat, zda některý z nich bude chtít materiály k očernění Tlustého využít. To se nakonec také stalo. Snímky chtěl získat devětadvacetiletý poslanec ODS Jan Morava.


Chtěl platit jinou zakázkou


Nechtěl však platit penězi, ale jinou zakázkou. Sdělil detektivům, aby jej vyfotili, jak čeká na letišti na dceru poslankyně za Stranu zelených Olgy Zubové. 

"Tohlecto má jedinej účel. Aby matka té tmavovlásky věděla, že my na ni nějakej kontakt máme,“ řekl domnělým detektivům Morava. 


Než ale stačil Morava fotky využít, Kroupa odhalil tajné dokumentování případu. Reportéři totiž nechtěli, aby se mladá žena stala obětí nekalé hry. 


Kdo by měl odstoupit?


Po odhalení natáčení začal Morava tvrdit, že to z jeho strany byla pouze snaha odhalit nekalé praktiky v politice.


Šéf ODS Mirek Topolánek ho nepřímo vyzval, aby složil poslanecký mandát.


Jan Morava v pátek prohlásil, že složí svůj poslanecký mandát, pokud odstoupí i Vlastimil Tlustý. Ze svého jednání prý Morava vyvodí důsledky. Jak se rozhodl, oznámí v pondělí. 


Na stranickém sjezdu Strany zelených v pátek premiér Topolánek vyzval Vlastimila Tlustého, aby neprodleně opustil poslanecké řady. 


Tlustý však v neděli prohlásil, že byl v celém případu pouze volavkou, a rozhodně odstupovat nehodlá.


Vedení Občanské demokratické strany se od jednání poslanců Moravy i Tlustého distancovalo a oba vyzvalo, aby složili svůj mandát.


Předseda nejsilnější opoziční strany ČSSD Jiří Paroubek vyzval k rezignaci premiéra a šéfa ODS Mirka Topolánka.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

dra, pez s přispěním Pavla Šuby tn.cz