případ Janoušek

Vyšetřovatelé chystají rekonstrukci Janouškova případu

Pražský kmotr Roman Janoušek půjde na začátku června znovu k výslechu. Vyšetřovatelé zároveň připravují rekonstrukci celé nehody.

Lžou svědci, nebo mluví pravdu? Právě to chtějí policisté zjistit důkladnou rekonstrukcí na místě činu. Celý průběh nehody zopakují a vzájemně zkonfrontují svědecké výpovědi. Mimo jiné musí řešit i to, v jakou denní dobu se vše odehraje. Pro soudní znalce jsou totiž důležité i takové detaily, jako je třeba směr, ze kterého svítí slunce. Musí být stejný, jako při skutečné havárii.

 

Ještě před rekonstrukcí policisté ale chtějí znovu vyslechnout samotného Janouška. "Byl předvolán už dvakrát, ale vždy využil svého práva nevypovídat. Nyní by mohl stanovisko změnit, protože jeho právníkovi bylo umožněno nahlédnout do vyšetřovacího spisu,“ řekla státní zástupkyně Jitka Rybenská.

 

"Předpokládám, že až se s tím seznámím, tak se domluvím s klientem, jestli vypovídat budeme, nebo jestli to uděláme až před soudem," dodal Janouškův právník Vít Široký.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přejetá Vietnamka poprvé vypovídala: Janoušek mě srazil neúmyslně

 

Žena, kterou Janoušek srazil, u soudu promluvila už před dvěma týdny. Řekla, že ji lobbista srazil neúmyslně. Také její výpověď se bude při rekonstrukci ve Vyskočilově ulici ověřovat. Protože bude potřeba kvůli rekonstrukci nehody tuto ulici zcela uzavřít, odehraje se vše nejspíš o víkendu, kdy je menší provoz.
 

anš tn.cz / TV Nova