Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Předpověď na víkend

VÝSTRAHA: Pozor na silný vítr! V Česku hrozí i povodně!

Na silný vítr, který zasáhne o víkendu celé Česko, upozornil svou výstrahou Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí od pátku 9:00 až do neděle 3:00. Nepůjde přitom o žádný vánek, žene se na nás vítr o intenzitě vichřice. Na horách dosáhne rychlosti až kolem 110 km/h. Navíc kvůli oteplení bude stoupat hladina řek.

"Počasí v Česku budou v nejbližších dnech ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, které budou přecházet od západu v rychlém sledu, a přinášet tak budou výrazné skoky v počasí. V sobotu nás tak čekají teploty kolem až +12 °C a v neděli do +5 °C," vysvětluje Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Rozdíly v tlaku vzduchu se u nás projeví zesílením větru. "Od pátku do neděle bude v Česku foukat čerstvý západní vítr o rychlosti 8 až 12 m/s, nárazy až 25 m/s, tj. 90 km/h, na horách až 30 m/s, tj. 110 km/h, tedy o intenzitě vichřice," dodává Honsová.

 

 

Český hydrometeorologický ústav také upozornil, že kvůli výraznému oteplení a tání sněhu a dešťovým srážkám začnou v sobotu stoupat některé vodní toky. Hladiny řek budou stoupat především na Šumavě, v Brdech, v Krušných Horách a na Českomoravské vrchovině.

 

 

PŘEDPOVĚĎ na následující dny

 

V pátek bude zataženo, místy déšť, nad 500 m ještě zpočátku sněžení. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, nárazy 15 m/s.

 

 

V sobotu bude většinou oblačno, občas déšť. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. Jihozápadní vítr 6 až 10 m/s, nárazy kolem 20 m/s.

 

 

V neděli bude oblačno až zataženo, občas déšť se sněhem, od 500 m sněžení. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Západní vítr 4 až 8 m/s, nárazy 15 m/s.

 

 

V pondělí bude většinou oblačno. Po ránu místy mlhy. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

V úterý bude většinou oblačno. Noční teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

Ve středu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo smíšenými srážkami. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Západní vítr 4 až 8 m/s.

 

Výhled od 15. 1. 2015 do 21. 1. 2015
Převážně oblačno, v nížinách přechodně zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Na frontách až zataženo se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách převážně srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty -3 až -8 °C. Denní teploty -4 až 1 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Je tady zima! raduje se Lucie Vondráčková. Podělila se o úžasné zasněžené fotky

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

TN.cz