Z ODS odchází senátor Pakosta! Vadí mu současná cesta strany

Senátor za Náchodsko Petr Pakosta se rozhodl ukončit své členství v ODS. Ve čtvrtek to oznámil agentuře Mediafax.

Pakosta dopis se svou rezignací na členství ve straně odeslal již ve středu předsedovi ODS Petru Nečasovi. "Ze strany předsedy na dopis nebyla žádná reakce, ikdyž vím, že ho určitě dostal," uvedl Pakosta agentuře Mediafax.

 

"Důvodem k mému odchodu je dlouhodobá nespokojenost se směrováním strany a zejména pak situace, do které dospěla ODS v regionech," sdělil Pakosta. "Tato má nespokojenost není stará dny či týdny, trvá již poměrně dlouho. Během posledních let ODS mnohokrát jednala v rozporu se svými principy, v rozporu s mým přesvědčením," řekl senátor. Nechtěl jednat zbrkle a odcházet uraženě, proto svůj krok učinil až nyní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex ve škole: ODS dává od vlivného člena ruce pryč

 

Vedení strany také vytýká kladný postoj k přijetí Lisabonské smlouvy. "Nelze nejprve s velkou pompou odsouhlasit na kongresu zákaz přesunu dalších pravomocí do Bruselu a při nejbližší příležitosti udělat pravý opak," uvedl Pakosta. Takto zásadní změna postoje podle něj vedla u velké části členů ODS k rezignaci na aktivitu a oslabila jejich identifikaci se stranou.

 

Dalším příkladem pro něj nepřijatelného názorového veletoče bylo, že mezi zákonodárci ODS byli tací, kteří hlasovali pro zvýšení podílu biosložek v pohonných hmotách proto, že to slíbili jedné zájmové skupině. "S tím se nemohu smířit stejně jako s tím, že daňové změny se pomalu přeměňují v pouhé zvyšování daní. Některé zásady je prý třeba trochu ohnout, když máme tu krizi. Ale zásady jsou podstatné právě proto, že se nemění, že se nepřizpůsobují okolnostem," tvrdí Pakosta.

 

Realita místních sdružení ODS je podle něj často taková, že aktivita se trestá, omezuje, zakazuje. „Zažil jsem to na Náchodsku sám. Když jsem se snažil obnovit poněkud upadající diskuzi, povzbudit iniciativu, která v našich radových členech podřimuje, na debatní setkání bylo některým zakazováno přijít,“ popsal situaci ve straně Pakosta.

 

Své názory měnit nehodlá a zůstává senátorem za ODS, do jiné strany vstoupit nehodlá. V nadcházejících volbách do Senátu chce kandidovat na Náchodsku jako nezávislý. "Nebojím se do toho jít. Ani v minulé kampani nebyla ta stranická podpora nijak zásadní. Mé šance určitě nejsou nulové," dodal Pakosta.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax