První obvinění

Dopadli kluka, který dal na Facebook Roztahovačky!

Roztahovačky
Zdroj: facebook.com
Téma:

Minulý měsíc se jako uragán prohnala Facebookem kauza, během které byly české dívky označovány za "roztahovačky". Proti této aktivitě se zvedla vlna nevole. Nyní za ni konečně padnou tresty.

Osmnáctiletý mladík ze Žďárska je podezřelý z toho, že na Facebooku založil profil pod názvem "Bystřické roztahovačky". Na tento profil poté umístil dvě fotografie obličejů dívek, které osobně znal. Případ řeší policisté z Bystřice nad Pernštejnem.


"Tyto fotografie stáhl z jejich facebookových profilů a k nim umístil velmi vulgární komentáře. Tím, že o poškozených zveřejnil nepravdivé a hanlivé údaje prostřednictvím veřejné internetové sítě, značnou měrou ohrozil jejich vážnost u spoluobčanů a mohl narušit jejich rodinné vztahy," uvedla Monika Pátková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 


Osmnáctileté dívky se obrátily na policii. Policisté pak zjistili, kdo je autorem uvedeného profilu, a mladík se ke svému jednání přiznal. Za pomluvu mu teď hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Celá kauza kolem takzvaných "roztahovaček" měla ohlas dokonce až ve Velké Británii. Dostala se do tamních médií.

 

GALERIE: Podívejte se na nejodvážnější roztahovačky. Tyhle ukázaly úplně všechno

pet TN.cz