Za Věci veřejné míří do Senátu zpěvák Martin Maxa

Martin Maxa
Zdroj: Korzo
O křeslo senátora za Věci veřejné chce bojovat zpěvák Martin Maxa

Zpěvák Martin Maxa se pokusí utkat o křeslo senátora za Věci veřejné v letošních volbách, potvrdil to stranický poslanec David Kádner. Maxa s kandidaturou souhlasí, potvrdit ho však musí ještě Krajská rada VV v Ústeckém kraji

"Úvaha o kandidatuře Martina Maxy je v zárodku. On na ni přistoupil, ale dokud ho nenominuje Krajská rada Věcí veřejných, tak není nic oficiálního," řekl agentuře Mediafax Kádner. Termín zasedání rady Ústeckého kraje přitom ještě není jistý, rada svolaná ještě není. Proběhnout by však měla v nejbližších týdnech.


ČTĚTE TAKÉ:

Co se senátem? Gazdík navrhuje další změnu ústavy

 

Do Senátu je za Chomutovsko připravený kandidovat také předseda klubu Věcí veřejných v Klášterci nad Ohří Josef Suchý. Oba kandidáti se podle Kádnera utkají ještě v primárních volbách na internetu, kde budou hlasovat příznivci strany – tzv. véčkaři.

 

Účast Martina Maxy na předvolebních mítincích komunistů podle Kádnera Věcem veřejným nevadí. "Slyšel jsem Maxovo vyjádření, že na mítincích byl, ale jen jako zpěvák. Když použiji jeho vlastní slova, byl to pro něj prý jen kšeft. Nebral to nijak politicky. Je jedním z prvních véčkařů v Litvínově," podotkl Kádner.

 

Volby do jedné třetiny horní parlamentní komory proběhnou v České republice na podzim letošního roku. Senátoři jsou voleni na šest let.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos