Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zabijácký alkohol

METANOL: 31. oběť! Na severu Moravy ZEMŘEL další člověk

Alkohol
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

V noci na čtvrtek se na severu Moravy otrávili další tři lidé. Jeden z nich zemřel, další dva leží v nemocnici. Všichni měli popíjet z neokolkované lahve. Jedná se už o 31. oběť jedovatého metanolu.

Starší muž v noci na čtvrtek zemřel v Moravskoslezském kraji na otravu metanolem. Pokud se otrava nebezpečným jedem skutečně prokáže, půjde už o 31. oběť nebezpečného alkoholu.
 

"V noci byli postupně transportováni do nemocnice tři muži ve věku 50, 53 a 77 let, z nichž 53letý již zemřel," uvedla mluvčí s tím, že u dvou, kteří přežili, se intoxikace metanolem prokázala. "Vzhledem k okolnostem ovšem lze předpokládat rovněž intoxikaci methylalkoholem i u zemřelého," dodala mluvčí.
 

Dvojice mužů z Karvinska, která popíjení smrtelného alkoholu přežila, hospitalizovali v nemocnici v Ostravě-Porubě. "Zdravotní stav staršího muže je velmi vážný, mladšího stabilní. Oba jsou v umělém spánku, podáváme jim norský lék fomepizol," upřesnil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.
 

Policisté v noci zajistili také lahev od alkoholu, která nebyla okolkována. "Zda byl obsah láhve toxický, řeknou znalci po provedení analýzy," doplnila Holčáková.
 


Od začátku metanolové aféry v Česku zemřelo už 31 lidí, nejvíce obětí bylo právě na severu Moravy. Čtyřiapadesátiletý muž, který zemřel v noci na čtvrtek, je už 19. obětí metanolu v Moravskoslezském kraji.
 

V souvislosti s metanolovou aférou se zvýšil počet obviněných v Moravskoslezském kraji. Obviněných už je 29 lidí, z toho 16 jich je ve vazbě. ově zahájili moravskoslezští kriminalisté trestní stíhání dvou mužů ve věku 42 a 45 let. "Geometrickou řadou narostl také počet realizovaných úkonů trestního řízení, jen domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor realizovali moravskoslezští kriminalisté již 99," uzavřela policejní mluvčí.

tn.cz / Mediafax / hmr