Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: Začala třídenní plavba s květinami pro Václava Havla

Loď s květinovými dary pro Václava Havla
Zdroj: Mediafax
Z přístaviště PPS u Jiráskova mostu na pražském Rašínově nábřeží vyplulo 31. prosince 2011 plavidlo s květinovými dary od veřejných činitelů i veřejnosti, přinášenými k rakvi s ostatky Václava Havla v průběhu smutečního týdne

Na třídenní pouť s květinami, které lidé přinesli k rakvi zesnulého prezidenta Václava Havla, vyplula v sobotu z Prahy loď Lužnice. Přes hlavní město ji navíc doprovází smuteční konvoj dalších čtyř lodí, zjistil na místě zpravodaj agentury Mediafax.

Svou cestu začala loď naložená květinami, které k rakvi s ostatky Václava Havla přinášeli lidé v průběhu smutečního týdne, v sobotu krátce po desáté hodině - tehdy vyplula z Rašínova nábřeží nedaleko od místa, kde Václav Havel dlouhá léta žil. Po necelé hodině podplula Karlův most a pokračuje dále v cestě na sever.
 
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:Na plavidlo, na které záplavu květů a smuteční věnce nainstaloval známý český výtvarník David Černý, se v sobotu přišlo podívat několik stovek lidí, kteří poslednímu z řady veřejných rozloučení s Havlem přihlíželi z nábřeží i z Jiráskova mostu.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:
 


ČTĚTE TAKÉ:

Ze svíček za Havla vyrobí obří voskové srdce
 

Další lidé jsou potom na palubě dalších čtyř lodí, které Lužnici doprovází. Na první lodi za smutečním plavidlem jsou také známé osobnosti a Havlovi přátelé, včetně Michaela Kocába nebo Táni Fischerové.
 

Lužnici a remorkér s pontonem s květinovými dary od veřejných činitelů i veřejnosti totiž doprovodí přes Prahu další čtyři lodi z flotily Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats: největší český parník Vyšehrad a dvě další motorové lodě.
 


 

Ty by měly zhruba po hodině plavby zakotvit u Čechova mostu, zatímco Lužnice a loď s květinami budou pokračovat ve své třídenní plavbě se zastávkami v Mělníku a Ústí nad Labem k českým hranicím u Hřenska.
 

Do Mělníka by měla Lužnice doplout v 18 hodin, ráno na Nový rok potom vypluje směr Ústí nad Labem, kam dorazí v 16. hodin. V pondělí se odtud vydá do Děčína.

krt tn.cz / Mediafax