skonal na golfu

Záhadná smrt miliardáře Měkoty (55)! Peníze zdědí mladičká studentka, kterou si stihl vzít

Jeden z nejbohatších Čechů Luboš Měkota je po smrti. Zemřel záhadně na golfu. Kdo dostane jeho peníze? Mladá manželka?

Život i smrt pětapadesátiletého Luboše Měkoty obestírá nejedno tajemství. Byl zřejmě zapleten do privatizace Mostecké uhelné, stýkal se s vlivnými lidmi a podle portálu Osobnosti.cz se nedávno oženil s mladičkou studentkou Vysoké školy finanční a správní. Právě tuto školu Měkota vlastnil.
 

Právě ona by mohla majetek muže, který patřil mezi nebohatší Čechy, zdědit. Spekuluje se, že jeho majetek přesahoval 8 miliard. V roce 2012 mu byla ale značná část majetku obstavena státním zastupitelstvím v Olomouci. 

Měkota se celý život pohyboval v důlním průmyslu. Začínal v mosteckých dolech, kde se později stal předsedou odborů v Komořasnké úpravně uhlí. Personálním ředitelem firmy se stal v roce 1995.

 

 

Před 15 lety proběhla privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Tu začaly později prošetřovat české i švýcarské orgány kvůli podezření z tunelování. Měkota vlastnil také TV Metropol a TV Pětka.
 

Luboš Měkota zemřel v sobotu nedaleko golfového hřiště u Berouna. Spoluhráčům se omluvil, že si musí odskočit. Pak se dlouho nevracel. Našli ho bez známek života. Přivolaní zdravotníci mu již nemohli pomoci.

sta TN.cz