Zájem Čechů o plastické operace stoupá! KE KOMU JÍT, aby to dobře dopadlo? SEZNAM!

Plastické operace se u Čechů těší stále většímu zájmu. Jak v pátek uvedla Julie Kališová ze společnosti LékařiOnline.CZ, v roce 2010 se v Česku některému z výkonů, mezi kterými dominují zvětšení prsou a operace očních víček, podrobilo až o třetinu více lidí než v předchozích letech.

"Nejčastěji prováděným zákrokem je u žen, stejně jako v minulých letech, zvětšení prsou, druhé místo pak patří operaci očních víček a třetím nejčastějším výkonem je liposukce. U mužů zaujímá první pozici úprava očních víček, kterou následuje liposukce a odstranění zbytnělé prsní žlázy, tzv. gynekomastie," shrnula Kališová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

V tomto oboru ale také dochází čím dál častěji ke komplikacím. A to když výkon provádí neodborník. Proti těmto lékařům, kteří plastickou chirurgii berou jenom jako melouch, se vzbouřili jejich odborní kolegové. Plastičtí chirurgové chtějí, aby tyto zákroky mohli provádět výhradně specialisté.

 

PODÍVEJTE SE NA SEZNAM CERTIFIKOVANÝCH PLASTICKÝCH CHIRURGŮ ZDE!

 

Ze studie vyplynulo i to, že plastická chirurgie se v Česku těší stále většímu zájmu lidí, kteří už oslavili 50. narozeniny. "Zatímco například v roce 2006 tvořila tato věková skupina u žen pouhá čtyři a u mužů pak 18 procent veškeré klientely estetických chirurgů, loni už tato kategorie zaujímala podíl ve výši 26, resp. 32 procent z celkového počtu operovaných," poukázala Kališová na další ze zajímavostí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co musíte zařídit před plastickou operací

 

Plastiky podstupují čím dál starší lidé

 

Najevo vyšlo i to, že čeští plastičtí chirurgové stále více upřednostňují tuzemskou klientelu. "Důvodem je nejenom zájem českých klientů a s tím související vytíženost operatérů, ale také možnost většího lékařského dohledu," uvedla Kališová k motivům, pro které se lékaři čím dál tím častěji rozhodnou přijmout raději zájemce z České republiky než cizince.

 

Podle ní se prý totiž nezřídka stává, že cizinec spěchá z operačního sálu co možná nejdříve domů, a chirurg tak ztrácí dohled nad jeho zdravotním stavem. U cizinců je tak mnohem vyšší riziko vzniku pooperačních komplikací. To ostatně potvrdila i studie. "Vypovídají o tom počty reoperací, které se u zahraniční klientely loni zvýšily o 16 procent, zatímco v případě pacientů z Česka došlo pouze k nepatrnému, pětiprocentnímu nárůstu," poznamenala Kališová.

 

Studie ukázala i to, že se mění destinace, ze kterých zahraniční zájemci o operaci přijíždějí. "Zvyšuje se počet klientů z Německa a Slovenska a naopak ubývají zájemci z Velké Británie a Rakouska," doplnil Pavel Hilbert z portálu Plastická-chirurgie.info, který společnost LékařiOnline.CZ provozuje.

tn.cz / Mediafax