Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.4. 2014 14:10
Tisková zpráva

Zákazníci si z AAA AUTO odvážejí stále více vozů, prodeje rostou skoro o pětinu

Témata:

Společnost AAA AUTO Group během prvních tří měsíců letošního roku prodala celkem 14 649 ojetých aut. To je meziročně o 17,4 % více než ve stejném období roku 2013.

Nejrychleji rostoucím regionem bylo Rusko, prodeje na českém trhu byly také velmi vysoké a rostly téměř o pětinu.
“Naše výkonnost na klíčovém českém trhu byla v celém prvním čtvrtletí vynikající a pokračoval tak trend nejlepších výsledků od světové ekonomické krize,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO.

 

Březnový meziroční růst prodejů ojetých vozů byl nejvyšší v Ruské federaci, kde dosáhl dokonce 27,6 %. „Také nás těší, že jsme prodali prvních 121 automobilů i v Maďarsku, a to ještě před oficiálním zahájením prodeje,“ dodala Topolová.
Spolu s vyšším prodejním výkonem společnost mírně upravila své celoroční prodejní cíle.

 

“Odhadujeme, že původně stanovenou laťku 62 000 prodaných vozů s největší pravděpodobností mírně překročíme,” dodala Topolová. Podle generální ředitelky je úspěch společnosti založen na dlouhodobé strategii nákupu a prodeje pouze těch nejlepších automobilů, s 1 až 2 vlastníky, do stáří 5 let, s jasnou historií najetých kilometrů, servisní knížkou a bez havárie.


Skupina se v únoru vrátila do Maďarska a v nejbližší době uvede na trh nový segment prodeje luxusních automobilů Mototechna Premium. Společnost také získala certifikaci ISO 9001 a ISO 14001. Na pozici zákaznického ombudsmana vystřídal k 1.4.2014 Milana Smutného, který odešel na pozici ředitele odboru komunikace a marketingu MPO ČR, bývalý mluvčí vlády ČR, a novinář Roman Prorok.


AAA AUTO se letos chystá otevřít v České republice dvě nové pobočky, pravděpodobně v Mladé Boleslavi a ve Znojmě, čímž se počet autocenter ve skupině zvýší na 35.

Meziroční srovnání prodejních výsledků skupiny za 1. čtvrtletí
Zdroj: AAA Auto

 

tn.cz
Reklama