zakladatel facebooku v česku!

Jeden z nejbohatších lidí světa Zuckerberg je v Praze! Vyfoťte ho a dáme vám 5000 korun!

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg v Praze
Zdroj: Twitter.com

Zakladatel Facebooku a jeden z nejbohatších lidí světa Mark Zuckerberg zavítal do Prahy! Na twiteru se objevila fotografie z centra metropole, na které Zuckerberga doprovází jeho manželka.

Viděli jste Marka Zuckerberga v Praze? Máte jeho fotku? Dáme vám za ni 5000 korun! Ozvěte se nám na číslo 606 09 09 09 nebo napište e-mail na zpravy@nova.cz
 

Fotografii na sociální síti zveřejnil uživatel Lukasz Porwol. "Promiň Marku, vím, že je ode mě velmi nezdvořilé, že jsem tě vyfotil v Praze na Karlově mostě," píše v komentáři pod fotografií.
 

Fotka pochází patrně ze čtvrtečního odpoledne a zachycuje devětadvacetiletého Zuckerberga s manželkou Priscillou Chanovou u Staroměstské mostecké věže. Vypadá to, že oba šli od Karlova mostu směrem na Malou Stranu.
 

Otázkou je, co jeden z nejvlivnějších lidí světa v Praze dělá. Zdá se ale, že v českém hlavním městě tráví výročí svatby. S Chanovou, povoláním lékařkou, se Zuckerberg seznámil před 10 lety na Harvardově univerzitě. Své ano si řekli loni v květnu.
 


Zuckerberg podle portálu Lidovky.cz prošel i kolem demonstrace za Martina C. Putnu a zavítal do McDonald's. "Zuckerberg šel se svojí ženou do restaurace McDonald's. Tam udělali objednávku a obsluha jim popřála všechno nejlepší. Nejprve jsem nechápal, k čemu Zuckerbergovým gratuluje. Teprve pak mi došlo, že mají výročí svatby," řekl serveru jeden z účastníků čtvrtečního protestu.
 

Do Prahy Zuckerberg podle ČTK přiletěl z Varšavy, kde absolvoval jednání s polským ministrem pro administraci a digitalizaci Michalem Bonim. Podle serveru ZDNet spolu hovořili o významu IT odvětví v Polsku a pozici tamních programátorů na světovém trhu.
 

Pobyt mladého miliardáře v Evropě potvrdil i deník Bild. Ten napsal, že Zuckerberg navštívil několik německých měst.
 


Sociální síť Facebook vymyslel Mark Zuckerberg v roce 2004 společně se svými přáteli během studia na Harvardské univerzitě. Bylo mu teprve 20 let. Dnes má jeho sociální síť více než miliardu uživatelů. Fenomenální úspěch vyšvihl Zuckerberga mezi nejbohatší a nejvlivnější lidi světa.
 

 

tn.cz / zdg