Zaorálek se nemusí Bakalovi omluvit ZA GAUNERA!

Bakala, Zaorálek
Zdroj: TN.cz

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek definitivně zamítl žalobu podnikatele Zdeňka Bakaly, který po Lubomírovi Zaorálkovi (ČSSD) požadoval omluvu za to, že ho označil za gaunera. Kromě toho musí Bakala uhradit náklady řízení ve výši 30 tisíc korun.

Odvolací soud tak potvrdil loňský rozsudek Městského soudu v Praze, který zamítl jak Bakalovu žádost o omluvu, tak i požadavek finanční satisfakce ve výši 300 tisíc korun.

 

Omluvu Bakala žádal za to, že ho Zaorálek v souvislosti s kauzou bytů OKD označil za gaunera. Podle soudu však Zaorálkova kritika Bakaly byla oprávněná, proto žalobu zamítl. "Jsem verdiktem soudu potěšen, protože tím bylo na adresu žalobce jasně řečeno, že podvod je skutečně podvod," sdělil Mediafaxu bezprostředně po rozsudku Zaorálek. Narážel tím na veřejně vyřčený a přitom nesplněný Bakalův slib na odprodej bytů nájemníkům s předkupním právem.


ČTĚTE TAKÉ:

Šéf pražské ODS Šťastný zaútočil na TOP 09 a podnikatele Bakalu

 

Žalovaný výrok zazněl v říjnu 2008 na tiskové konferenci Zaorálka v Ostravě v souvislosti s privatizací Ostravsko karvinských dolů (OKD), jejichž součástí jsou i tisíce bytů. Firmu i s bytovými jednotkami získal v roce 2004 podnikatel Viktor Koláček a jeho firma Karbon Invest, kterou ale následně koupil právě Bakala. Ten však popírá, že by jednoznačně přislíbil, že byty nájemníkům odprodá.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax