ZÁPLAVY NA PŘEROVSKU! Velká voda zatopila domy a sklepy

Přerovsko opět po týdnu čelilo vydatným srážkám, během několika minut voda z polí rozvodnila malé potůčky. Voda ze dvou průtrží mračen, které se v sobotu odpoledne přehnaly Hranickem a Přerovskem, zaplavila dva domy a několik sklepů, uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Nejhorší situací zažili obyvatelé Všechovic na Hranicku. Během necelých patnácti minut vydatného deště voda z polí zalila komunikace. Valící se bahno s vodou zatopilo několik sklepů domácností ve Všechovicích a blízkém okolí.
 

 

V místě od Opatovic voda opět po minulém týdnu zaplavila stejné domy a hasiči za nasazení čerpadel odčerpávali vodu i z obytných částí. „Místní dobrovolní hasiči ve Všechovicích také ihned po vydatném dešti monitorovali stavy potoků. Vzhledem k nepříjemným předpovědím počasí ale samotné odklízení bahna přerušili a vyčkali na situaci po další silné průtrži,“doplnil Hošák.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

PSALI JSME:

PRŮTRŽE MRAČEN zaplavily domy a sklepy!

 

V dalších částech obce voda z polí zaplavila několik zahrad a sklepů. V Opatovicích voda zaplavila hřiště a částečně několik zahrad. Hasiči zde provizorně vybudovali ohrazení utlumující nápor vody.

 

Voda po průtrži zatopila sklepy domů také na Přerovsku, vodu hasiči čerpali i v přerovském podniku Meopta. V okolí Přerova hasiči likvidovali také popadané stromy. „V několika případech jsme čerpali vodu ze zaplavených sklepů. Na některých místech bylo čerpání je zbytečné, vzhledem k rychle opadající vodě,“ uvedl mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POČASÍ: Přes den POLOJASNO, večer MÍSTY BOUŘKY A PŘEHÁŇKY

 

Situace se uklidnila krátce před devátou hodinou večerní. Hasiči pak pouze asistovali při vyklízení zaplaveného domu a pomáhali s očišťováním naplaveného bahna v obci Všechovice.

 

Během záplav a odstraňování následků se nikdo nezranil.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax