Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ! V dubnu bude TEPLO JAKO V LÉTĚ!

Aprílové počasí se nám letos vyhne. Alespoň to tvrdí meteorologové, kteří slibují v dubnu letní teploty.

Jak agentuře Mediafax ve čtvrtek řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress, pro dubnové počasí budou typické nadprůměrné teploty.

"Dá se říct, že ze zimy skočíme rovnou do léta. Tomu totiž budou odpovídat teploty, které naměříme, například už tuto neděli čekáme až 24 stupňů Celsia. Podobně jako v létě nemůžeme čekat ani příliš mnoho srážek, duben by měl být v tomto ohledu podprůměrný," nastínila Honsová vývoj počasí v průběhu nadcházejícího měsíce.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Začátek dubna bude ve znamení jasné až polojasné oblohy, pouze po ránu se ojediněle vytvoří mlhy. Oblačno až zataženo s deštěm či přeháňkami očekávají meteorologové jen na frontě. Ranní teploty se budou pohybovat mezi devíti a třemi stupni Celsia, přes den vyskočí k 13 až 19 stupňům, přechodně se pak na teploměru může objevit až 24 stupňů Celsia.

V půlce měsíce idylka skončí

Podobné počasí mohou Češi a Moravané očekávat také na počátku druhé dubnové dekády. Idylka se však pokazí zhruba kolem 15. dubna, právě tehdy očekávají meteorologové oblačno až zataženo. Zataženou oblohu navíc doprovodí občasný déšť či přeháňky. Počasí beze srážek a takřka vymetená obloha se však vrátí opět spolu s blížícím se příchodem následující dekády.

ČTĚTE TAKÉ:
Většina českých skiareálů již zastavila provoz

Podobný vývoj čekají i teploty. Zatímco na začátku a konci druhé dubnové dekády vyšplhá rtuť teploměru až k 23 stupňům Celsia, nepříznivé počasí uprostřed měsíce s sebou přinese hodnoty v rozmezí od 12 do 17 stupňů Celsia. Ranní teploty budou dosahovat sedmi až jednoho stupně Celsia.

Závěr měsíce pak přinese polojasno až oblačno a místy občasné přeháňky. Teploměr bude po ránu ukazovat mezi 8 a 2 stupni Celsia, v průběhu dne se pak oteplí na 15 až 21 stupňů Celsia.

tn.cz / Mediafax