ZAPOMEŇTE na česká příjmení! Vietnamské Nguyen je častější než Procházka. ŽEBŘÍČKY JMEN

Top 20 jmen v ČR
Zdroj: TN.cz
V čele žebříčku se umístili tradičně paní Nováková a pan Novák...

Nguyen je deváté nejčastější příjmení u nás. Za posledních několik desetiletí jde o vůbec první cizokrajné příjmení, které se vklínilo do první desítky mezi ta tradiční česká.

Podle serveru iDnes poráží ve statistikách například všechny Procházky. Ngu-yen je totiž nejčastější vietnamské příjmení.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ČETNOSTI PŘÍJMENÍ:Ngueynů je u nás přes 21 tisíc. A v závěsu za sebou nechali i taková příjmení jako Procházka nebo Kučera. V čele žebříčku se umístili tradičně paní Nováková a pan Novák.

Například na Chebsku se tak jmenuje každý 58. člověk. Ještě před deseti lety to tak ale nebylo.

Podle statistik se tak jmenuje až 70 % obyvatelstva Vietnamu. Mezi českými Vietnamci je prý nositelem zhruba každý druhý.

Vietnamská komunita je třetí nejpočetnější skupinou cizinců u nás. S příjmením Ngueyn ale bodují i v jiných zemích, do první desítky se dostali například i v Austrálii.

Marie, Jiří a Jan jsou nejoblíbenějšími křestními jmény v ČR

Nejčastějším křestním jménem v Česku je Marie (332 918), druhý  je Jiří (319 593) a třetí příčku drží Jan (294 669). Mezi 20 křestními jmény je zastoupeno ženské jméno sedmkrát. Zbytek patří mužským pojmenováním.

PSALI JSME TAKÉ:
Víte, kdy máte příjmeniny? Kuriózní kalendář


Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TV Nova