Zbaví Paroubka ČSSD funkce? Je to msta a ubohost, tvrdí

Jiří Paroubek
Zdroj: Mediafax
Podle Jiřího Paroubka se mu ČSSD mstí

Snahu ČSSD o své nahrazení v rozpočtovém výboru sněmovny vnímá předseda Národních socialistů – levice 21. století Jiří Paroubek jako mstu sociálních demokratů.

To, že ČSSD požádala o Paroubkovo nahrazení ve výboru, potvrdil agentuře Mediafax i šéf jejího poslaneckého klubu Jeroným Tejc.

 

Sociální demokraté podali návrh na změnu zastoupení v orgánech Poslanecké sněmovny v pátek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Paroubek dostal za knihy miliony, nikdo je ale nekupuje

 

"V minulosti jsem opakovaně na dotazy některých novinářů v souvislosti se zákulisními informacemi, že se sociální demokraté k této akci odhodlávají, sdělil, že funkci ve výboru opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada," uvedl Paroubek.

 

Zároveň však dodal, že jako bývalý ministr, premiér či náměstek pražského primátora pro finance má k problematice státního rozpočtu a fiskální oblasti obecně co říci.

 

"Myslel jsem, že nám společně s ČSSD jde o kvalitně provedenou práci pro občany naší země. Snaha o mé odvolání z výboru je jen aktem politické msty a lidské ubohosti," prohlásil šéf NS-LEV21.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Paroubek šéfem NS-LEV 21, oslovují se "bratře, sestro"

 

To však odmítá předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj jde sociálním demokratům pouze o to, využít v důležitém rozpočtovém výboru sněmovny co možná největšího vlivu.

 

"Ten náš návrh se netýká hospodářského a školského výboru, kde jsou poslanci NS-LEV21 také zastoupeni. Rozpočtový výbor je ale výborem velmi důležitým a místa v něm by měla využít strana, za níž byl Jiří Paroubek zvolený," vysvětlil Tejc.

 

ČSSD podle něj místo Paroubka navrhuje jako člena výboru svého poslance Jiřího Zemánka. O tom, kdo by bývalého českého premiéra nahradil na pozici místopředsedy rozpočtového výboru, sociální demokraté teprve chtějí jednat.

tn.cz / mediafax / kos