Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Petra (15), kterého brutálně zmlátili v Břeclavi, pustili z nemocnice

Zdroj: TV Nova

Patnáctiletý Petr, kterého v půli dubna v Břeclavi surově zbili tři útočníci, ve čtvrtek odpoledne opustil nemocnici. Nyní se musí zmířit s tím, že mu lékaři odebrali ledvinu.

To, že je Petr doma, potvrdila chlapcova matka Oksana Zhyvachivska. Chlapec byl na klinice téměř tři týdny. Kvůli zraněním, která mu tři násilníci způsobili, museli lékaři Petrovi vzít jednu ledvinu.
 

Podle Petrovy matky se jí syn svěřil, že ho zbili Romové, protože jim nedal cigaretu. Po incidentu se situace v Břeclavi vyostřila. V neděli 22. dubna uspořádali lidé ve městě pochod, ke kterému se připojilo přes 2000 lidí. K jeho organizaci se přihlásila Dělnická mládež. Břeclavané se ale radši sešli před radnicí, kde ostře diskutovali se starostou Oldřichem Ryšavým.
 

Připomeňte si událost reportáží TV Nova:


 

PSALI JSME:
Zbitému chlapci z Břeclavi chtějí darovat ledvinu jeho matka i bratr

 

Ryšavý se rozhodl zvýšit počet městských policistů o pět strážníků a nadále hodlá zvyšovat bezpečnost například pomocí projektu Okrskář, který radnice spustila na začátku května. Policie po útočnících dál pátrá. Nikoho zatím neobvinila. „Bližší informace až do dopadení pachatelů neposkytneme,“ řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.


cob tn.cz / Mediafax