chlapec mohl žít

ZBYTEČNÁ SMRT: Vašík (6) zemřel, protože mu rodiče nedali inzulín, ti teď žalují léčitelé

Matka Vašíka (6) a její přítel, kteří jsou obvinění z jeho smrti, teď sami podali trestní oznámení, a to na léčitele. Právě ti podle nich nesou na smrti chlapce hlavní vinu. Léčitelé jim totiž měli zakázat podávat těžkému cukrovkáři inzulín. A chlapec pak po několika týdnech zemřel. Trestní oznámení policisté prošetřují. Obviněným rodičům hrozí až 16 let vězení.

Matka šestiletého Vašíka a její přítel vyzkoušeli všechno. Chlapec trpěl snad všemi nemocemi, měl dětskou obrnu, epilepsii, téměř nemluvil a nakonec se přidala i těžká cukrovka. Podle rodičů ale standardní léčba nepomáhala, a tak uvěřili léčitelům. Ti je úplně ovládli. Věřili jim a oni jim řekli, ať přestanou chlapci dávat inzulín.
 

Nezbytný inzulín prý na radu léčitelů postupně vysazovali. Nastalo krátkodobé mírné zlepšení, po několika týdnech ale Vašíkovi selhal organizmus a on zemřel.
 

"Obvinili jsme rodiče ze zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, hrozí jim 16 let tresty," řekla Ivana Ježková z policie Hradce Králové.
 


Rodiče se dosud nesmířili s tím, že za viníky jsou označeni pouze oni a tvrdí, nebýt rad léčitelů, nikdy by nás vysadit inzulín nenapadlo. A proto na léčitele podali trestní oznámení.
 

"Toto trestní oznámení prošetřujeme a vyslýcháme k tomu potřebné svědky," řekla Iva Kormošová z policie Hradec Králové.
 

Léčitelé ale na policii i Televizi Nova zopakovali, že o zákazu podávat inzulín nikdy nepadlo ani slovo. Matka Vašíka i její přítel se ale vzdát nehodlají. Přitom vyšetřování smrti chlapce se potáhne ještě měsíce. Čeká se na posudky o zdravotní stavu chlapce, a to nejen před jeho smrtí, důležité budou i rozbory, které určí, od kdy přesně byl bez inzulínu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz