odlet z chorvatska

Zbývající zranění turisté z autobusu smrti odletí zítra armádním speciálem

Armádní speciál Airbus A319 odletí z Prahy do chorvatského Zadaru a Záhřebu pro tři zbývající zraněné z víkendové nehody českého autobusu zítra v 11 hodin.

"Speciál odlétne z Kbel v 11 hodin, na palubě bude i odpovídají lékařský personál. Letíme nejdřív do Zadaru, pak do Záhřebu. Zpátky do Prahy by měl speciál doletět zhruba ve tři nebo ve čtyři hodiny odpoledne," přiblížila mluvčí Generálního štábu Armády ČR Jana Růžičková.
 

První zraněnou ženu, která je v nemocnici v Gospiči, naloží armádní letadlo na palubu v Zadaru. Potom stroj přeletí do chorvatské metropole Záhřebu, kde jsou hospitalizované dívky-dvojčata. Jedna z nich utrpěla těžká zranění a lékaři ji udržovali v umělém spánku. Její sestra je na tom podle lékařů lépe.
 

"Ženu po návratu do Prahy převezeme do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, dvě dívky pak do Thomayerovy nemocnice," dodala Růžičková.
 

[IMAGEBOX_1014440]Policejní psycholog: Držel jsem telefon mrtvého. Zazvonil a objevilo se "máma"

[IMAGEBOX_1014440]


O vyslání letadla rozhodl ve čtvrtek ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který tak vyhověl žádosti ministerstva zahraničních věcí.
 

Pro sedm obětí tragické havárie už odjely pohřební vozy. Ostatky osmé z obětí budou z Chorvatska přepravené později.
 

[IMAGEBOX_1011939]Těla obětí autobusu smrti dnes převezou do České republiky

[IMAGEBOX_1011939]


Autobus, kterým jelo celkem 51 lidí, havaroval v sobotu 23. června brzy ráno na dálnici A1 ve středním Chorvatsku. Nehodu nepřežilo osm lidí, více než čtyři desítky cestujících utrpěly zranění. Příčiny neštěstí chorvatské úřady nadále vyšetřují.

 

fim tn.cz / Mediafax