Výběr prezidenta

Tajný seznam: Zeman bere do Jordánska hodně podivná jména

Miloš Zeman na státní návštěvě v Jordánsku
Zdroj: ČTK
Téma:

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech navštívil Jordánsko a Spojené Arabské Emiráty. Na oficiální návštěvu ho doprovázelo i 43 zástupců českého průmyslu. Hrad seznam podnikatelů dlouhou dobu tajil, portálu Lidovky.cz se jej ale podařilo neoficiální cestou získat.

Zemana na zahraničních cestách i v minulosti doprovázeli osoby s velmi kontroverzní minulostí, mimo jiné i podezřelí zbrojaři a lobbisté. To je zřejmě hlavní důvod, proč Hrad jména odmítal zveřejnit.

 

Na nedávné cestě do Asie to byl například Zdeněk Zbytek, předlistopadový velitel tankové divize československé armády a současný podnikatel a milionář. Ten se do historie mimo jiné zapsal projevem z 1. prosince 1989, ve kterém nabídl tanky pro zakročení proti demonstrantům v Praze.

 

 

 

Diskutovaným jménem byl také Petr Bernatík, výkonný ředitel firmy IMEX group, jejíž munice na podzim vybouchla ve skladu ve Vrběticích.

 

 

Tentokrát Zemana do Arábie doprovázelo 43 zástupců významných českých firem. Mezi nimi Jiří Řezáč z firmy OMNIPOL, Petr Bodnár ze ŠKODA PRAHA nebo třeba Karel Bureš zastupující Českou exportní banku. Tajný seznam poskytl dobře informovaný zdroj přímo z místa dění portálu Lidovky.cz.

 

mom TN.cz