Prezidentská návštěva

Zeman byl na oblíbené Vysočině. Kvůli němu museli stopnout pouť!

Miloš Zeman
Zdroj: ČTK
Téma:

Prezident republiky Miloš Zeman dnes zahájil třídenní oficiální návštěvu své oblíbené Vysočiny. Jeho odpolední proslov na jihlavském náměstí ale naštval některé zdejší obyvatele a také provozovatele atrakcí na tamní pouti. Kvůli jeho návštěvě, totiž museli na dlouhé hodiny vypnout ozvučení atrakcí, aby nerušili proslov prezidenta.

V Jihlavě je pouť a majitelé atrakcí byli pořádně naštvaní. Kvůli návštěvě prezidenta totiž museli vypnout ozvučení, a to už dlouhé hodiny před Zemanovým příjezdem. Nebylo by prý slyšet proslov Miloše Zemana pro zhruba 300 lidí, většinou seniorů.
 

V půl páté prezident Zeman řečnil už půl hodiny, ale pouť musela mlčet už více než 3 hodiny předtím. A beze zvuku jako kdyby to ani nebyla pouť. Majitelé atrakcí přicházeli o tržby. "Hrajeme proto, aby lidé viděli, že tu jsme," říká obsluha atrakcí.
 

Pouť si moc neužili ani návštěvníci. "Je to divný. Přišli jsme na pouť, ne na Zemana, toho vidět nepotřebujeme," uvedl návštěvník pouti Pavel Anděl.
 


A pouť se pořádně nerozjela ani po odjezdu Miloše Zemana - na konci jeho mítinku totiž začalo v Jihlavě pršet a už nebylo pro koho hrát.

 

Podívejte se na reportáž: 

Související témata:
TV Nova / hmr / David Pik TN.cz