Světový ohlas

OHLASY NA ZEMANA: Drsného projevu si všimli v Libanonu i USA

Ohlasy na Zemanův projev
Zdroj: ČTK/ oficiální zdroj
Téma:

Miloš Zeman dnes přednesl hodně ostrý projev namířený proti islámskému terorismu a antisemitismu. A tak není překvapením, že jeho slova upoutala publikum nejen u nás, ale i za hranicemi.

Miloš Zeman v projevu mimo jiné řekl, že s teroristy se nemá vyjednávat, ale bojovat a 70 let po osvobození koncentračního tábora v Osvětimi varoval před nebezpečím "superholokaustu", který by připravil o život stovky milionůů lidí.


Dotknul se také tématu Islámského státu, když řekl, že by bylo dobré zahájit ozbrojenou akci pod hlavičkou OSN. A silná slova nezůstala bez odezvy nejen v českých a slovenských médiích, ale i v zemích, jejichž obyvatelé nejspíš vůbec netuší, kde Česká republika leží.


GALERIE: Projev Miloše Zemana v zahraničních médiích

1
/
4
Zdroj: Oficiální zdroj
Projev Miloše Zemana zaujala i zahraniční novináře - 2


O projevu Miloše Zeman například brzy ráno místního času informal portál Charlotte Observer. Charlotte je přitom město v USA, jde o jednu z metropolí Severní Karolíny.


Velký ohlas mají Zemanova slova o ozbrojeném zásahu proti islámskému teroru na Blízkém východě, kterého se téma bytostně dotýká.


O projevu tak píše libanonská mutace portálu Daily Star, která mu věnuje velký prostor a připomíná popravy rukojmích prováděné Islámským státem i útoky v Paříži, při nichž zahynulo celkem 19 lidí.

 

Podívejte se na výroky k Osvětimi prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky:

 

 

Zemanovu projevu se věnuje i blízkovýchodní edice zpráv na portálu Yahoo a dokonce i renomovaný Businessweek, který narozdíl od ostatních zahraničních médií přišel dokonce s původní zprávou, ne jen s textem převzatým ze zpravodajských agentur.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit internetu: Miloš Zeman se fotil s černovlasou kráskou

Prezident všem pro legraci: Takto Češi parodují Zemana v moři

pez TN.cz