Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zraněný prezident

Zemanův stav se zlepšil! Už hýbe kolenem a dostal menší ortézu

Miloš Zeman na vozíku
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se zhruba měsíc od úrazu nohy zlepšil. Koleno již nemá oteklé a netrpí ani bolestmi. Na webu ministerstva zdravotnictví to dnes oznámil ministr a šéf Zemanova lékařského konzilia Martin Holcát.

Zeman se v úterý po delší době představí na veřejnosti, když na prezidentském zámku v Lánech za účasti médií jmenuje do funkce nového ústavního soudce Radovana Suchánka.

 

"Dolní končetina je již zcela bez otoku a také bez bolestí. Koleno tedy může pan prezident začít zcela zatěžovat, bylo mu také doporučeno zkoušet chůzi pomocí jen jedné berle," uvedl Holcát. Prezident podle něj používá kratší typ ortézy, než měl dosud.

 

"V následujících dnech bude pan prezident rehabilitovat sám, vzhledem k rychlé rekonvalescenci není nyní třeba podrobného lékařského dohledu," dodal Holcát.

 

 

Zeman se zranil na konci října, kdy v noci upadl a poranil si pravé koleno. Lékaři motolské nemocnice mu z něj museli odstranit krev. Konzilium následně hlavě státu doporučilo několikatýdenní klid. Zeman se od té doby na veřejnosti neobjevil. Nezúčastnil se ani oslav výročí 17. listopadu a sporé rozhovory médiím poskytl pouze telefonicky.

 

Uzdravující se prezident se v úterý po delší době objeví v médiích, když v Lánech přijme kandidáta na ústavního soudce Suchánka, kterého jmenuje do funkce. Podle Zemanovy mluvčí Hany Burianové se prezident při té příležitosti krátce vyjádří ke jmenování nového soudce.

 

Kvůli špatnému zdravotnímu stavu konzilium prezidentovi doporučilo, aby se do konce roku nezúčastňoval zahraničních cest. Jeho tým již plánované návštěvy cizích zemí přesunul na příští rok.
 

tn.cz / ČTK